1 g
Yorum Yap
#11856621

Yapı Kredi Bankası Hakkını Arayan Müşteriyi Tehdit Ediyor!

Yapı Kredi Bankası'ndan 27.12.2018 tarihinde 8400 TL 36 ay vadeli kredi kullandım. Bu kredi esnasında 209,63 TL'sigorta yapılarak çektiğim krediden otomatik tahsil edildi. Bu krediyi 11.03.2019 tarihinde yaklaşık 2,5 ay sonra kapattım. Kesilen 209,63 TL'sigorta ücretinden 82,72 TL iade yapıldı. Yani 36 ay kullanılan kredi sonrası 209,63 TL ücretin 82,72 TL'si iade oldu. 2,5 aylık sürede 126,91 TL kesinti oldu. Bende bu kesintiyi çok bulduğum için bir talep açtım. Gelen cevap inandırıcı olmadığı için konuyu Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıyarak konu ile ilgili hukuki süreç başlattım.


Hakem Heyeti başvurumu kabul ederek Yapı Kredi Bankası'ndan konu ile ilgili savunma istedi. Fakat 16.04.2019 tarihinde mailime konu ile ilgili bu davamdan vazgeçmem gerektiği aksi takdirde sonuçlarına katlanacağım yönünde bir tehdit maili aldım. Ekte bana gönderilen dilekçeyi görüp okuyabilirsiniz. Şimdi ise ben gelen bu tehdit dilekçesini ilgili Hakem Heyeti'ne götürerek ilgili dosyaya eklenmesi için başvurumu yapacağım. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Kimse kimseyi tehdit edemez. Kanun karşısından boynumuz kıldan ince.


Konu ile ilgili haklılıkları var ise beni tehdit edeceklerine Tüketici Hakem Heyeti'ne bu durumu açıklayıcı ve haklılıklarını ispatlayacak delilleri sunup kanun karşısında haklılıklarını sağlasınlar. Tüketici Hakem Heyeti'nde görevli kişilerde sunacakları delillere istinaden doğru karar vereceklerdir.

Fatih Fatih 186 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi10 s

    Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi1 g

    Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler