20 Eylül 2013 #2022018

Yapı Kredi Bankası Güvenlik Açığı!

Call Center merkezine telefonla ulaşıp,müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra bankacılık işlemleri veya kredi kartları için işlem yapmak istediğimi belirtiyorum. Sonra sırasıyla doğum tarihim,anne kızlık soyadımın 2 harfi ve TC kimlik numaram isteniyor.


Cevapladıktan sonra da işlemim yapılıyor.İstenilen şahsi bilgilerim abonesi olduğum GSM operatöründe mevcut.(İlk aklıma gelen,başka kurumlarda da vardır..)Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde herhangi bir çalışan bu bilgilere çok kolay ulaşabilir ve bunları kullanarak adıma Yapı Kredi Bankası Call Centerda istediği işlemi yaptırabilir. Bankanın şifre önlemi var aslında ama bunu müşterilerine şubeler veya call center aracılığı ile uyarmıyor.

Can 81 Okunma

Cevaplar

  • Can09 Kasım 2013

    tarafıma mail ile dönüş yapılmamıştır.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi20 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, 2022018 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön