19 Şubat 2013

Yapı Kredi Bankası 60 TL Üyelik Ücretinin İadesini İstiyorum!

Yapı Kredi Bankası, adıma kayıtlı olan Play Card için 18/11/2012 tarihinde 60 TL üyelik ücreti kesmiş bulunmakta.Bu kesintiden de yeni haberim oldu.


Öğrenci olduğum için bu ücretin kesilmemesi gerekirdi.Bankadan ücretin iadesini veya kartımın iptal edilmesini talep ediyorum.

Mücahit 44 Okunma

Cevaplar

  • Mücahit22 Şubat 2013

    işte yapı kredinin şikayetime verdiği cevap Sayın MÜCAHİT AKYOL, Kredi Kartları Kanunu'nun 24. ve Yönetmeliğin de 17/5-c maddesi gereği her yıl bankamız tarafından belirlenen tutarda üyelik ücreti kredi kartı hesaplarına borç kaydedilmektedir.Bu bilgi kredi kartı üyelik sözleşmemizde ve Hesap Özet'lerinin arka yüzünde de yer almaktadır. Üyelik ücreti, kredi kartı ile verilen ticari hizmet karşılığı talep edilen bir ücret olup, üyelik sözleşmesinde yer aldığı için herhangi bir yasal aykırılık teşkil etmemektedir. Bu uygulama gereğince, Hesap Özeti'nize yansıyan üyelik ücretinin iptali yönündeki talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Saygılarımızla, Şikayetvar aracılığı ile kullanıcılara soruyorum. Bankanın verdiği bu bilgiler doğru mu, benden ücret almaları yasalarca hakları mıdır? bundan sonra ne yapmam gerekir bu ücreti almam için ?

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi21 Şubat 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön