23 Ocak 2014 #2252364

Yapı Kredi Bankası 2 Kere Yıllık Kart Aidatı Kesintisi Yapmış!

World kredi kartımı yıllardan beri aktif olarak kullanıyorum. 2014 yılı ocak ayı yıllık kullanım ücretini hesaba geçirmişler hem de iki defa birinde 60 TL diğerinde 30 TL olmak üzere. Her ne kadar banka ile aramızda imzalanmış sözleşmelerde bu ücretin istenebileceğine dair düzenleme mevcut ise de 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince talep edilen bu ücretlerin alınmaması gerektiği belirtilmiştir.


Bu konuda tüketici lehine birçok mahkeme kararı da mevcuttur. Yapı Kredi Bankasını aradığım halde müşteri hizmetlerine de ulaşamadım. Eğer o ücret geri yatmaz ise kredi kartımı kapatacağımız ve sanal ortamda bu yapılanları bildireceğimi buradan bildiriyorum.

Evren 121 Okunma

Cevaplar

  • Evren'in Teşekkür Mesajı15 Mart 2014

    Yapı kredi bankası gerekli düzeltmeyi yaptı. Parayı iade etti.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi29 Ocak 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön