14 Ekim 2016

Yapı Kredi Bankası Yıllık Kredi Kartı Ücreti Sorunu.

İlgili bankanın kartını kullanmamama rağmen yıllık kart ücretinin çıkması üzerine, geçen yıl kapatmak istediğim kartımın, ücretin iptalini sağlayıp açık kalması konusunda karşılıklı mutabakata vardık. Aradan 7-8 ay geçmesi üzerine minimum bir harcamam oldu ve borcumu ödedim. Kart aidatı ücretinin bile aşağısında bir tutar bu. Mailimi açtığımda ilgili bankanın ekstresine ulaştım. Yıllık kart ücreti yansıtılmış. Hemen iletişim kurup kartın kapatılması ve ilgili bankaya, borcumun olmadığını ve ilişiğimin kesilmesini talep ettim. Verdikleri yanıt kartı bir kere kullanmışsınız bunu ödemek zorundasınız veya 750 TL 3 ay harcama sözü verirseniz ancak bu tutarı kaldırabildiklerini bildirmişlerdir. Kullanmadığım kart için veya harcamaya zorlanmak ne kadar mantıklı sizce? Borcumun olmadığı halde ve müşteri temsilcisi tarafından kartınız açık kalsın, ilk alışverişinizde ödeme yapacaksınız, bilgisi de verilmemiştir.

Cenk 140 Okunma

Cevaplar

  • Cenk14 Ekim 2016

    “Bizlerle paylaşmış olduğunuz mesajınıza istinaden kredi kart üyelik ücreti iptal talebiniz, kredi kartınızın kullanım performansı göz önünde bulundurularak değerlendirilmiş olup, talebinize olumlu yanıt verilememektedir. ” Teşekkürler, bende kullanmadığım sizlerin de belirttiği üzere “performans” vb. Kriterlerinize uymadığımdan ve hiçbir borcumun olmadığı, bankanızın ilgili kartının iptalini ve ilişiğimin kesilmesini talep etmekteyim.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi14 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön