Yapı Kredi Bankası Yanlış Hesaba Havale İşlemi...

Suat U. |

Arkadaşıma Yapı Kredi Bankası'ndan havale işlemi gerçekleştirirken hesap numarasının son hanesini yanlış girmem sebebi ile havale yanlış bir hesaba gerçekleşti. Bankayı hemen aramama rağmen bana bankaya giderek işlem yapabileceğim söylendi. Cumartesi yaptığım yanlış işlemi pazartesi sabahı hemen giderek bankaya bildirdim ve dilekçe yazdım.

Bana hesaba bloke konacağı ve paranın çekilemeyeceği söylenmesine rağmen karşı taraf parayı çekmiş ve kullanmış bunu da sonrasında yapı kredinin başka bir şubesini arayarak öğrendim. Başvurduğum şube beni 1 ay beklettikten sonra karşı tarafın parayı yatırmadığını başımın çaresini bakmam gerektiğini söyledi.

Madem bir şey yapamıyordunuz neden beni 1 ay beklettiniz? 1 ay sonra ne değişti ki kendim halletmem gerekti böyle bankacılık olmaz. 3 ay geçti hala hiçbir şey yapılmadı.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Şube Hesap İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Suat U.
  29 Şubat
  11:19

  Kayıt takip sisteminden yaptığım başvuruya gelen cevam;
  20.01.2016 5271271 Başvurunuz sonuçlandırılmış ve tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır.
  Ancak herhangi bir şekilde bana dönüş yapılmadı ve bilgi verilmedi tarafıma.

 • Suat U.
  29 Şubat
  11:16

  Site Üzerinden aynı durumu size bankanıza bildirdiğim halde 1 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmamıştır. Şu an vermiş olduğunuz yanıttan da belli zaten ne kadar çözüm üretebildiğiniz. Bankacılık konusunda sizin kadar amatör bir firma olmadığı kesin.

 • 26 Şubat
  09:51

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.