Yapı Kredi Bankası Yanlış Bilgilendirme Nedeniyle Dilekçem Dikkate Alınmamış!

Engin T. |

24/08/2016 tarihinde kredi kartımdan yapılan şüpheli işlem gerekçesiyle aynı gün kartımı iptal ettirmiş ve müşteri temsilcisinin vermiş olduğu faks numarasına görüşmeden birkaç saat sonra, yapılan 130 TL'lik işlemin iadesi için dilekçeyle başvurmuştum. Daha sonra bankayı dilekçenin durumu için aradığımda, dilekçenin işleme alınmasının birkaç gün süreceği ve benimle irtibata geçileceği bilgisi verildi. Bu süre zarfında bir geri dönüş olmadığından 31/08/2016 tarihinde tekrar bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim ve bana gönderdiğim faks numarasında (kendi verdikleri numara) sıkıntı olabileceği farklı bir numaraya göndermemi istedi. Yani bir hafta boyunca gereksiz yere beklemiş oldum. 31/08/2016 tarihinde faksı yeni verilen numaraya tekrar gönderdim ve bekliyorum. Yine aynı şekilde bir bahaneyle karşıma çıkılmayacağının garantisi olmadığından, bankadan şikayetçiyim.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Engin T.
  08 Eylül
  15:15

  Şikayetimi içeren dilekçenin ilgili yerlere ulaştığı ve değerlendirmenin maksimum 120 güne kadar sürebileceği bilgisi geldi. Konuyla ilgili bankadan geri dönüş bekliyorum

 • 31 Ağustos
  14:14

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.