Yapı Kredi Bankası Usulsüz Sigorta Tutarı Çekimi!

Abdi P. |

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartımdan son 1.5 yıldır her ay hayat sigortası primi adı altında 21.73 TL tutarın çekildiğini, ilgili ekstreyi incelerken fark ederek bankayı aradım. Bu işlemin bilgim dahilinde olmadığını, daha önce konuyla ilgili arandığımda işlemi onaylamadığımı ısrarla belirtmeme rağmen, sadece iptal işlemi gerçekleştirildi.

Bu güne kadar kartımdan çekilen 340 TL civarı ücretin, kartıma iade edilmesini talep ettim. Fakat bana yapılan dönüşte, işleme benim onay verdiğimi, o nedenle iade yapamayacaklarını beyan ettiler. İlgili konuşmayı dinlemek istediğimde savcılığa dilekçe vermem gerektiğini söylediler. Onayım olmadan çekilen bu tutarın iadesini tekrar talep ediyorum.

Etiketler :

Habersiz Sigorta

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 03 Şubat
  11:19

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.