Yapı Kredi Bankası Şube Telefon Bankacığı İle Kandırma.

Bariş D. |

Bir gün öğlen saati beni Yapı Kredi Bankası Şişli şubesinin telefon numarasından aradılar. Hesabınızdan şüpheli işlem olduğu söylendi. 'bir kişi yurt dışından kredi kartımla işlem yapıldığını bunu siz mi yapıyorsunuz' dediklerinde 'hayır ben yapmıyorum' cevabını verdim. İşlemi iptal etmemiz için internet bankacılığı şifresini istediler.

Bende neden şifremi veriyorum ki size ne kadar güvenebilirim dediğimde 'bakın ben sizi Şişli şubesinden arıyorum, telefonu kapatıp tekrar aradığınızda Şişli şubesi olduğumuzu anlarsınız' dedi ve dediği gerçekten dediği doğruydu. Güvenimin kırıldığı nokta buydu. Sonrasında şifrelerimi verdiğimde hesabımdan kredi kullandırıp kendi hesaplarına aktarım işlemi yapılmış ve bunların hiç birini ben yapmadım. Yapı Kredi Bankası'na şimdi ne olacak dediğimde savcılığa suç duyurusunda bulunulacak, yakalanırsa hukuksal süreç başlatılacak! Böyle başından atmaya çalışıyorlar.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Ağustos
  09:48

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.