Yapı Kredi Bankası Sözlü ve Yazılı Taciz!

Günay Ş. |

Bireysel kredimin 3 dönem olan gecikmesini 29.07.2016 cuma günü bir taksit ödeyerek 2 döneme düşürdüm. Ertesi gün yani cumartesi günü bir mesaj aldım. "Gecikmeli krediniz ile ilgili ihtar bildirimi yapılacaktır. Ödemenizi 18:00 a kadar yapınız". Daha sonra aynı mesajı 1, 2, 5, 8, 16 Ağustos tarihlerinde tekrar aldım. Ayrıca telefonla da her gün arandığımı belirtmeliyim. Bu arada 31.07.2016 tarihli İhtarname de elime ulaştı. İhtarnamede 30 gün içinde gecikme tutarının ödenmesi isteniyordu. 2 Ağustos tarihinde 5890387 referans numarasıyla bir şikayette bulunarak "Elimde ihtarname olduğu ve 30 içinde kapatmam gerektiği yazdığı halde her gün mesajla ve telefonla aranarak "hatırlatma" adıyla taciz edildiğimi bildirdim". Ancak ertesi gün verilen cevapta "Efendim borcunuzdan dolayı sistem sizi aratıyor" oldu. Sistem diye bir şey var hala kimse müdahale edemiyor o kendi kafasına göre herkesi arıyor!

Etiketler :

Kredi Kart Yasal-İdari Takip Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Günay Ş.
  16 Ağustos
  15:45

  Otomatik cevaplamayin daha önce şikayetimi size bildirdim fakat sonuç alamadığım için buraya yazıyorum. Şikayetin içinde referans numarası var.

 • 16 Ağustos
  15:41

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.