Yapı Kredi Bankası Rehin Kaldırma...

Fatih A. |

Şirketimizce 34 dj1*** plakalı aracımız bankanızın İstanbul-Hasanpaşa şubenizden kredi çekilerek alınmıştır. 13.07.2016 tarihinde borcun tamamı ödenmiştir, buna rağmen araç üzerindeki rehin hukuki gerekçelerden uzak nedenlerle kaldırılmamıştır. Bu durum mağduriyetime sebep olmuştur. Öte yandan vadesi gelmemiş riskleri sebep gösterip rehinin kaldırılmaması iyi niyet kuralları dışındadır. Kaldı ki diğer riskleri de karşılayacak başka teminatlar da mevcuttur.

Tüm bu sebeple borcu biten ipoteğin en kısa sürede kaldırılmaması durumunda BDDK ve diğer denetleme kurumları ile tazminat dahil olmak üzere tüm hukuki ve cezai yollara başvuracağımı bilginize sunar, gereğinin yapılmasını ve en kısa sürede dönüş yapılmasını arz ederim.

Etiketler :

Diğer Komisyonlar Kredi Kart Yasal-İdari Takip

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 14 Temmuz
  09:01

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.