Yapı Kredi Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Sorunu.

Yücel T. |

Ocak 2016'da tanımlamış olduğum İgdaş otomatik ödeme talimatıma rağmen faturalarımın ödenmediğini; "gaz kesme ihbarnamesi" ile öğrendim. Önce talimattaki numarayı kontrol ettim ve hatalı bir bilgi olmadığından emin olduktan sonra bankayı aradım.
Müşteri yetkilisinin cevabı "talimatınız aktif, İgdaş'ı aramalısınız bize borç bilgisi bildirilmemiş" dedi. İgdaş'ı aradığımda ise aldığım cevap "İgdaş hiçbir bankaya borç bilgisi bildirmez, bankalar bizden gelip borç bilgisi alır" dedi. Tekrar bankayı aradığımda başka bir yetkili "teknik problem olabilir çağrı açtım" dedi. Sorun bulunmazsa aranacakmışım, teknik kısım hallederse çağrı kapatılırmış. "Çağrıyı kapatmak ne demek" diye sordum, aldığım cevap "çağrının sonlanması" olduğu söylendi. Çağrının sonlanması ne demek o da belli değil.
Yapı Kredi'nin teknik kısmı kadar müşteri hizmetleri de gayet yetersiz.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 30 Nisan
  09:24

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.