12 Eylül 2014

Yapı Kredi Bankası Nişantaşı Şubesi Neden Hesabı Kapatmıyor?

Annemin Yapı Kredi Bank Nişantaşı Şubede hesabı var. İki sene evvel hesabının kapatılmasını istedi. Görevli hesabın kapandığını söyledi. Nisan 2014'te herkes kullanmadıkları hesapları kapatmaya çalışırken, annemden bankaya giderek hesabında kaç lira kaldığını sormasını istedim. Hesabında açık olduğunu öğrenince şok oldu. "Neden hesabımı kapatmadınız?" diye oradaki
yetkili F** hanıma sordu. "Ben ilgilenip sizi arayacağım," cevabını aldı. Takip eden haftalarda F** Hanım aynı cevabı verdi. Başka bir şubeden Nişantaşı'na fax çektirdik. Aradık. Fatma hn bana, “Hata giderildi kapattık,” dedi. Bugün annem gitti. Kapatma dekontu istedi, ona portfolyo verdiler. Hesabı neden kapatmıyorlar?

Banu 1.603 Okunma

Cevaplar

 • Banu 18 Eylül 2014

  Birincisi: 444'lü müşteri hizmet numaralarında karşımıza çıkan robotik senaryolarla ileri yaşındaki annem baş edemez. Bu robotik, önceden hazırlanmış, basmakalıp "cevaplar" tatminkar olmuyor. Şu aşamada bizi oraya yönlendirmek, ipe un sermekten öte gitmez. Bu hesabı kapatmak için yeterince uğraş verdik. İkincisi: Annemin adresi Nişantaşı şubesinde var. Şubeye yürüyerek 3 dakika. Hesabı kapatsınlar ve kapatma dekontunu ya kurye ile ya da resmi posta ile adresine göndersinler. Böyle bir standart uygulamaları yoksa da telafi amaçlı bir uygulama devreye sokmalarını rica ediyoruz. Annem şubeye gitse bile "kapattık" deyip yolluyorlar. Yapı Kredi Merkezden bir belge rica ediyoruz. Üçüncüsü: Kaç senedir annem hesabını kapalı biliyor. Bu sürede hesabın başka amaçlarla kullanılmadığını nereden bilelim? Son 3 yılın hesap hareketlerini içeren yazılı print-out / çıktıyı da anneme yollamalarını talep ediyoruz. Dördüncüsü: Yapı Kredi Bu aşamadan sonra bizi arayamıyorsa, ya çok iş yükü altında boğulmuş (az eleman az yatırım çok kar politikası?) ya da aşırı şikayet yükü altında boğulmuş (az eleman az eğitim az yatırım çok kar politikası?) ya da müşteriyi elde ettikten sonra gerisini önemsemiyor (hangi devirin politikası bunu anlayamadım ben esnaf iken her bir müşteriyi önemserdim). Beşincisi: Annem yaşlı, internet kullanmıyor bu nedenle bu şikayeti ben yazdım. Bana en azından telefonda bilgi verebilirsiniz. Annemi yeterince yıprattınız. Hesabı kapatın. Bu iş bitsin. Lütfen. Rica ediyorum.

 • Banu 18 Eylül 2014

  Benim mail adresim Yapı Kredi'de var. Telefon numaram var. Annemin telefon numarası var. Nişantaşı şubesinin telefon numarası var. Neden bu kadar çabalıyoruz bu hesabı kapatmak için? Neden kapatılmıyor. Müşterinin kapatıldı sandığı hesaplar müşterinin haberi olmaksızın başka amaçlarla mı kullanılıyor?

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi17 Eylül 2014

  Öncelikle konuyu ilettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet mesajınızda iletmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak hesap sahibinin 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığını arayarak müşteri temsilcilerimize ulaşmasını rica ederiz. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi ilişkilerimizin devamını dileriz.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi12 Eylül 2014

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön