25 Ekim 2016

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartından Şüpheli İşlem Yapıldı!

Kredi kartımdan 2 ayrı işlemde toplam yaklaşık 4000 TL tutarında haberim olmadan başkası tarafından işlem yapılmış. İşlemler bekleyen provizyon işlemlerinde gözüküyor. Çağrı merkezini aradım kartımı kapattırdım ve yarın sabah şubeye gidip harcama itiraz dilekçesi de vereceğim. Ancak merak ettiğim şu, bu işlemler nasıl yapıldı? Bu işlemlerden biri 128 TL tutarında ve bunun için telefonuma SMS geldi ve bu mesaj sayesinde durumu fark ettim, internet bankacılığından girip baktığımda bu tutarla birlikte 3649 TL'lık tek çekim işlemi de gördüm! SMS gelen işlem bu mesajdaki şifre kullanılmadan nasıl gerçekleşti? SMS gelmeyen büyük tutarlı işlem ile ilgili cep telefonuma neden "tek seferde yüksek tutarlı işlem" bildirimi gelmedi? Gp37**** numaralı müşteriyim. Konu hakkında desteğinizi, ilginizi ve söz konusu işlemlerin iadesi için gereğinin yapılmasını önemle rica ediyorum.

Sertaç 466 Okunma

Cevaplar

  • Sertaç 25 Ekim 2016

    İlgili çözüm kanallarından sizlere ulaştım. İnternetten yazdım, çağrı merkezinden bildirdim, şubeden dilekçe yazdım. Ancak sorularımla ilgili yanıt almak istiyorum; söz konusu işlemler kimlik bilgisi ya da ben olmadan ya da SMS şifresi olmadan nasıl gerçekleşti? Kredi kartıma harcama ayarlarımda yer alan 1000 TL üstü işlem bildirimi neden gerçekleşmedi? Bu işlemler nasıl oldu? Apple Store R583 ya da DeFacto İstanbul üzerinden bu işlemler nasıl yapıldı? Bu firmalar ben olmadan, kredi kartı şifresi girmeden, kimlik görmeden bu işlemleri nasıl gerçekleştirdi? Bu sorulara teknik olarak yanıt istiyorum.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi25 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön