Yapı Kredi Bankası Kredi Kartımdan Bilgim Dışında Çekilen Paralar!

Evren D. |

Yapı Kredi world platinum kredi kartımın Ağustos 2016 hesap ekstresine baktığımda "alo 185 vpos istanbul" adı altında bilgim dışında 12 kez çeşitli günlerde olmak üzere 1.660,30 TL para çekildiğini tespit ettim. Hemen bankayı arayarak kartımı kullanıma kapattım. Ancak paranın iadesini istediğimde bir numaraya faks yolu ile talebimi göndermem gerektiği ve sürecin 90 gün alabileceğini söylediler. İade talebine bir takip numarası da vermiyorlar. Bu para çekimleri su faturası tahsilatı gibi yapılmış, banka sanal pos denen bir sistem ile şifre vesaire istemeden nasıl bu kadar kolay güvenlik açığı yaratılabiliyor anlayabilmiş değilim. Bankanın beni mağdur etmeden ücret iadesini kısa sürede yapmasını beklemekteyim.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Evren D.
  07 Eylül
  00:40

  Yapı Kredi Bankasına kartımdan bilgim dışında çekilen 1660,30₺ parayı ödeme gününde ödemek istemediğimi, geçici iadenin yapılmasını da dilekçeme belirtmiş olmama rağmen, bugüne kadar hiçbir cevap gelmedi bankadan. Tekrar bankayı aradığımda geçici iade talebimin işleme alınıp alınmadığını dahi bana söyleyemediler. Bana tavsiye olarak maddi gücünüz imkan veriyorsa bu tutarı da ödeyin sonra paranızı tahkikat sonucunda alırsınız gibi dahiyane bir tavsiyede bulundular.
  İnternetten araştırdığımda bu "Alo 185 Vpos İstanbul" dolandırıcılığı şikayetlerinin Yapı Kredi'de resmen patladığını gördüm. Nisan ayından bile gelen şikayetler var. Aradan 5 ay geçmiş bu firmaya nasıl bir önlem alamadıklarını halen anlayamıyorum.

 • 01 Eylül
  09:39

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.