17 Nisan 2013

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yıllık Üyelik Ücreti Alıyor!

Kredi kartıma yansıtılan aidat ücretinin iptal etmek üzere bankayı aradım, müşteri temsilcisine durumu ilettim, kredi kartınızın üyelik aidatını 3 aylık 1050 tl harcama yaparsanız veya kazandığınız world puanlardan düşülmesini talep edilmesi halinde banka tarafından üyelik ücretinin alınmayacağı belirtildi,

Tüketici hakkı olan kart aidatını vermeme hakkına karşılık banka kendi çıkarlarına uygun koşul dayatarak; ya 3 aylık 1050 tl harcama koşulu yada harcamalardan kazanılan world puandan düşülmesini şart koşuyor.

Tüketici Hakem Heyetine başvurduğumda kesin olarak geri alacağım bu ücret neden hala alınmaktadır? Bankanız kalıplaşmış cevaplar verecek yine, bu ücretin tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Murat 55 Okunma

Cevaplar

  • Murat24 Ağustos 2013

    Yapı kredi bankasında gişe yetkilisi yardımı ile dilekçe yazdım 2 satır bile değil, .... numaralı kartımın kart aidatının iptal edilmesini istiyorum diye. 3 ay sonra bu ayda (Ağustos) tekrar yansıtmışlar ekstreme. Tutmuşlar benim bu 2 satır bile olmayan talebimi banka kendi menfaatine uydurarak 3 ay içerisinde 1050 tl harcama sözüne uymadığım için tekrar yansıtılmış banka müşteri hizmetleri söyledi, bu kadar kaba ve karşı tarafı dinlemeyen bir banka olabilirmi, ben öyle bir dilekçe vermedim içerisinde 1050 tl harcama sözü verdiğimi belirten dilekçe yazmadım desemde dilekçenizin takibini siz yapmak zorundasınız gibi bir cevap verildi, yazıklar olsun ben 1050 tl harcama sözü verdiğimi belirten dilekçe yazmadım!!!..

  • Murat25 Nisan 2013

    Şikayetim ile ilgili kredi kartlarından alınan üyelik ücretinin sözleşmeye aykırılık teşkil etmediğini ve sözleşmede yer alan bedellerin serbestçe belirlendiğini ve bu ücretin haklı olarak bankanızın tahsil etmeye yetkili olduğunu bildiren detaylı bir mail attınız. Bende buna karşılık, tarafınızdan tahsil edilen üyelik ücretinin tek taraflı menfaat teşkil edeceğini belirten dilekçe ile birlikte Tüketici Hakem Heyetine başvurarak şimdiye kadar tahsil ettiğiniz haksız kazanç teşkil eden kısımlarını benden sizden tahsil edeceğimi bildiririm. Tüketici Hakem Heyeti Kararı sonrası görüşürüz.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi23 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, 1747543 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön