17 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Üyelik Aidatı Kesti!

15 yıldır Yapı Kredi Bankası ile çalışıyorum. Geçen ay ekstreme 75 TL yıllık kart aidatı yansıtılmış. Kredi kartlarının aidat iadesi hakkında 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesi gereğince “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.

Bankalar tarafından alınan 'kredi kartı üyelik aidatı' ile ilgili olarak daha önce çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay tarafından verilen kararlarla aidatların haksız şart niteliğinde olduğunun ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabittir ve bu konuda Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nce verilen karara göre, söz konusu yıllık kart aidatının 10 yıl geriye dönük alınacağı biliniyor. Kartımdan kesilen ücretin İadesini istiyorum.

Abdullah 33 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi17 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön