24 Ekim 2016

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Güvenliği Yok!

3D secure sistemine kayıtlı ve bu zamana kadar hiçbir güvensiz internet işlemi yapmadığım kullanmadığım kredi kartım 22 Ekim 2016 tarihinde Amerika Western Digital corp. firması tarafından habersiz bir şekilde kartımdan 965 TL alışveriş yapılmış. Bunun üzerine hemen bankayı aradım açık provizyondaki işlemin iptalini benimle alakası olmadığını söyledim fakat işlemi hemen iptal edemeyeceklerini 40 gün işlemin süreceğini söylediler. Böyle saçma bir durum olabilir mi? Ben bankadan 3D secure özelliği var diye bir kredi kartı alıyorum. Kredi kartım yurt dışında haksız kazanç sağlayanlar tarafından çekime maruz kalıyor. Araştırma yaptığımda. Bu tür olay başına gelen müşterilerin çoğu Yapı Kredi Bankası müşterisi güvenlik açığı var. Çok acil problemin çözümü ve bu tutarın harcama olarak görünmemesini sağlayın.

Murat 382 Okunma

Cevaplar

  • Murat 08 Aralık 2016

    Yapılan işlem Yapı Kredi merkezi tarafından iptal edildi ve sonra bana 2 adet dilekçe gönderildi işlemin iptal edildiğine dair. Fakat 3 Aralık 2016 trihinden bu tutar dolar olarak 305.37 USD karşılığı bu sefer 1103.33 TL tekrar kartıma yansımış ve kartım internete her şeye kapalı olmasına rağmen yansımış. Bununla ilgili hiçbir bilgilendirmede SMS ya da başka bir şey almadım. Derhal işlemin iptalini istiyorum. Banka alay ediyor bizimle. Bu ülkede kanun var. Kimse bizi bu şekilde bilgilerimizi yurtdışına satamaz. Bununla ilgili tüm kanuni hakkımı kullanacağım

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön