29 Mart 2013

Yapı Kredi Bankası Kredi Erken Ödeme İndirimi!

Şikayetin bir benzerini BDDK ile de paylaştım. Bakalım bankaların verdikleri hizmetler karşılığı aldıkları komisyon ve masraflara gösterdikleri duyarlılığı bu konuda da gösterecekler mi.
Maltepe Şubenizden kullanmış olduğum konut kredisinin 15.04.13 tarihli 1. taksitini Bankanız internet bankacılığı aracılığıyla yatırdım. Taksit tarihinden 20 gün önce yatırmış olduğum halde herhangi bir faiz indirimi uygulanmadı. Oysa aylık %0,76’dan hesaplandığında 1 günlük faizi 39,90.-TL olan kredi için yaklaşık 800.-TL tutarında faiz indirimi yapılmış olması gerekirdi. Söz konusu faiz indiriminin taksit tutarına yansıtılarak aradaki farkın hesabıma alacak olarak kaydedilmesi hususunu rica ederim.

Egemen 233 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi05 Nisan 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

  • Egemen31 Mart 2013

    Yapı Kredi Bankası'nın müşteri hizmetlerinden bir yanıt geldi nihayet, 3 gün sonra ancak. Demişler ki "Bankamız uygulamasını anlayışla karşıladığınız için teşekkür ederiz". Ben anlamadım, neyi anlayışla karşıladığımı. Anlayışla karşılayabilmem için öncelikle bana izah etmeleri gerekmez miydi "bak kardeşim, bunun hesaplama yöntemi şudur veya sözleşmenin şu maddesini okumadın herhalde, o maddede şöyle şöyle diyor". Arada 800.-TL aleyhime fark var diyorum, bana kaç gün sonra dönüp diyorlar ki, anlayışla karşıladın. Hiç değil "anlayışla karşılamanı rica ederiz" falan gibi bişi de di mi? Çocuk kandırıyorlar sanki.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön