04 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası Kredi Derecelendirme Ücreti!

Pos için gönderdiğiniz banka kartına tanımladığınız ve hiç kullanmadığım 10 bin TL'lik artı para için 4 aylık süre içinde KDV'leri ile birlikte ilk önce 275, daha sonra da 80 TL'lik pos hesabımdan kredi derecelendirme başlığı altında paramı kesmişsiniz. Yaptığım itiraz sonucunda 80 TL'yi geri ödediniz diğer asıl 275 TL'lik tutarı zaman aşımından geri ödenmediği söylendi.

Bu komik açıklamadan sonra bankanızla çalışmama kararı aldım. Posunuzu iade ettim. Yinede benden haksız yere aldığınız bu tutarı hala geri iade etmeniz gerektiğine inanmaktayım veya Yapı Kredi Bankası'ndan geçerli bir açıklama beklemekteyim.

Levent 274 Okunma

Cevaplar

 • Levent11 Eylül 2015

  Bankanızdan kredi almadım. artı para istemedim.

 • Levent22 Ekim 2013

  Bankanızdan benim için artı para tanımlarken aldığınız imzalı belgeyi mail olarak yollamanızı istiyorum. Öyle bir belge yok ise yaptığınız işlem; hesabımdan isteğim dışında para çekmek olacak ve konuyu BDDK ya şikayet edeceğim.

 • Levent05 Eylül 2013

  cevaben "yazınıza konu olan tutarın bankamız uygulaması gereği kendisine belli bir nakit ya da gayrinakit limit tesis edilmiş olan müşterilerimizden “kredi değerlendirme, tahsis ve istihbarat komisyonu” adı altında ve sadece 3 aylık devrelerde alınmakta olduğunu bildirmek isteriz." Bu artı parayı tanımlarken ne bana sordunuz nede çıkabilecek ödemelerden haber verdiniz. Sizin yaptığınız santranç da piyon verip veziri götürmek! tüketici haklarına da ayrıca başvuracağım.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi04 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, 1993712 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön