23 Nisan 2014

Yapı Kredi Bankası Kartımdan Habersiz Harcama Yapılmış.

Yapı Kredi Bankası'nın 49**** ****85 no'lu kredi kart hamiliyim. 22.12.2013 tarihinden 12.04.2014 tarihine kadar kredi kartıma yansıyan bazı harcamalar karşılığında hiç bir hizmet yada ürün almadım, fatura veya döküm tarafıma gönderilmedi.

Uluslar arası chargeback kuralları Visa ve Mastercard kartlarının kullanıldığı ülkelerin tamamında geçerli olan bir sistem olduğundan, bankanın yapması gereken karşı tarafa benim hizmet/ürün alıp almadığımı sormak ve bunu belgelemesini istemek. İtirazımı yazdım. İşleme alırlarsa haklı olduğumu göreceklerdir. Mağduriyetimin giderilmemesi halinde BDDK, T. Hakem Heyeti, Savcılık yollarının tamamına başvuracağım. Bankadan gelen cevabı da buradan sizlerle paylaşacağım.

Özgür 340 Okunma

Cevaplar

  • Özgür 27 Nisan 2014

    Mağduriyetimle ilgili Hala daha arayan yada soran olmadı. Şikayetimle ilgili bekleme aşamasındayım. Süreçle ilgili avukat arkadaşlardan ve benzer olayı yaşayan kişilerden bilgi topluyorum. Bazı bankaların müşterilerine yardımcı olduklarını, karşı firmaya ürün/hizmet alımını ispatlamasını istediklerini okuyorum. Bende farklı Forum sitelerinde durumumu paylaşıyorum. Sürecin sonunu merakla bekleyen insanlar var. Yıllardır sizinle çalışan, Borcunu hiç aksatmamış, yine uzun yıllar daha çalışmayı düşünen biri olarak söylüyorum, umarım dava açmaya gerek kalmadan bu işi çözebiliriz.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Nisan 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön