26 Ocak 2015

Yapı Kredi Bankası Kartı Üyelik Ücreti.

Yapı kredi' nin kredi kartını kullanıyorum. Bu ay ki faturama kart üyelik ücreti 70 TL. Yansıtıldığını gördüm. Bankayı aradığım da kredi kartı üyelik ücretinin iptalini istedim. Bir şartla kabul edebileceklerini söylediler. o da üç ay içinde 700 TL. Bir harcama yaparsam bu 70 TL'yi faturama yansıtılmayacağı söylendi. Bende beni harcama yapmaya zorluyorsunuz dedim. Banka nın uygulaması bu şekilde denildi. Halbuki yüksek yargı kararlarında, kanunda haksız şart olmasından dolayı sözleşmenin altına atılan hiçbir imza tüketiciyi zorlayamayacağı belirtiliyor. Çünkü kartı alabilmeniz için size o imzayı attırıyor. Yani şartlı imza atıyoruz. Bankaların bu şekilde tüketicileri zora sokmaları etik değil.

A.kerim 410 Okunma

Cevaplar

  • A.kerim 28 Ocak 2015

    Yapı kredinin bulduğu çözüm:Üç ay içinde 700 TL. Bir harcama yaparsam bu 70 TL'yi faturama yansıtılmayacağı söylendi. Bu mu bankacılık anlayışı. Yani insanları borçlandırarak, sadece 70 TL. İçin şart koşuyorlar. Bir de hala bana kredi mesajı gönderip duruyorlar. Yani isteseler bu ücret yansıtılmayabilir anlamına geliyor. Lütfen bir çözüm.

  • A.kerim 28 Ocak 2015

    Yapı krediden ben bu 70 TL'nin şartsız iptalini istiyorum lütfen bir çözüm.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi26 Ocak 2015

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön