08 Mayıs 2013

Yapı Kredi Bankası Kart Aidatı Sorunu!

Geçen Ay 20.00 TL aidat kesintisi yapıldı. Çeşitli Tüketici Mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir.

Ayrıca ,Yargıtay 13.Hukuk Dairesince verilen ve ekte sunulan 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı karara göre ise söz konusu kart aidatının BK125Md-HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca da on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır.

Kesilmiş olan Kart aidatımın iadesini talep ediyorum. Aksi takdirde BDDK başta olmak üzere Tüketici Koruma Haklarına kadar gideceğimi bildirmek isterim.

Mehmet 28 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi16 Mayıs 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön