Yapı Kredi Bankası Kart Aidatı İadesi İçin Pazarlık Yapıyor!

Serap G. |

En az 15 yıllık Yapı Kredi Bankası müşterisiyim, üstelik bu zamana kadar başka banka kredi kartı bile kullanmadım. Ayrıca 5 adet faturamı otomatik ödeme talimatı verip, her ay borcumu aksatmadan ödememe rağmen, Yapı Kredi Bankası'nı gerek yazılı gerekse telefon bankacılığı için aradığımda haziranda faturama yansıyacak kart aidatımın iptal edilmesini istediğimde bunu yapamayacaklarını, 1800 TL harcama yapmam gerektiğini söylediler.

Ayıp, bu kadar yıllık müşterileriyim. Birçok banka verilecek otomatik ödeme talimatıyla kart aidatı ve işlem ücreti kesinlikle almıyoruz derken kendi bankamın benim önüme şartlar koyması çok büyük bir ayıp, en kısa sürede kartım iptalini yapacağım.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serap G.
  17 Mayıs
  23:48

  Bir daha bu bankayla asla çalışmayacağım, yazıklar olsun

 • Serap G.
  17 Mayıs
  23:28

  Bankanın bana utanmadan yazdığı cevap : Kredi kartı sözleşmesine göre, bankamız tarafından belirlenen üyelik ücreti her yıl kredi kartı hesaplarına yansıtılmaktadır. Bu bilgi hesap özetlerinin arka yüzünde de yer almaktadır. Üyelik ücreti, kredi kartı ile verilen ticari hizmet karşılığı talep edilen bir ücret olup, üyelik sözleşmesinde yer aldığı için herhangi bir yasal aykırılık teşkil etmemektedir. Üyelik ücreti ile ilgili gelen talepler konusundaki uygulamamız ise, kredi kartı kullanım performansı ve daha bir çok kriter dikkate alınarak belirlenmektedir. Konu ile ilgili olarak Müşteri Hizmetleri yetkilisi ile yapmış olduğunuz telefon görüşmesinde de kredi kartınız için belirlenen uygulamamıza dair bilgi verilmiştir.  Tarafınıza iletilen şekilde talepte bulunmanız durumunda, 444 0 444 nolu Yapı Kredi Telefon Bankacılığı aracılığı ile işlem yapılabilecektir.

 • 15 Mayıs
  11:30

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.
  Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.

  Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr
  internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Yapı Kredi Bankası
  Genel Müdürlüğü