13 Nisan 2013

Yapı Kredi Bankası Kart Aidatı Almak için Otomatik Ödemelerim İptal Edilmiş!

Bilgim dışında benden alınan yasal olmayan keyfi üyelik ücretiniz yüzünden otomatik ödemeye verdiğim faturamı keyfi olarak ödememişsiniz, bu sebeple telefonum kesildi ve 2 gün boyunca iş görüşmelerimi yapamadım! acilen mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Kendi yasal olmayan aidatlarını almak için benim otomatik ödemedeki faturamı ödemediniz!

Yıllık kart aidatı konusunda yargıtay 13.hukuk dairesi'nce verilen 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının bk. 125 md ve hgk 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır.

Elif 46 Okunma

Cevaplar

  • Elif19 Nisan 2013

    SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de şikayetimiz defalarca ilettim ancak bana yapılan işlemin yasal olduğunu, üyelik ücretini puan olarak aldıklarını ve bunu yapmalarına benim onay verdiğimi vs belirttiler.Ki böyle bir onayım söz konusu değildir. Öyle ki üyelik ücreti alınması ne şekilde olursa olsun YASAL DEĞİLDİR. Bunun ötesinde, öyle bir zamanda benden tahsil edilmiş ki, otomatik ödemelerim hiçe sayılmış, son derece zor durumda kaldım. Telefonum kapandı ve iş görüşmelerimi yapamadım, bana maddi manevi zarara mal olduy. Ya ev kiram da otomatik ödemede olsaydı, evimden mi atılacaktım sizin yüzünüzden?

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi19 Nisan 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön