16 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası Karara Uymuyor!

Geçen yıl Tüketici hakem heyeti Yapı Kredi Kartının ücretlerinin iadesine ve bundan sonra alınmamasına karar verdi. YKB önce 347 TL ödeme yaptı. Daha sonra düzeltme adı altında 200 TL geri aldı. Defalarca müşteri hizmetleri ile görüşmeme, yazmama rağmen bana dönüş yapmadılar. Verilen 10 yıllık ekstrelere göre almamaları gerekiyordu.

Geri iadeler zaten sayılamamıştı. Bu yıl tekrar 75 TL yansıtılmış. İtiraz ettim ve heyet kararına göre alamayacaklarını ama yine yansıttıklarını söylediğim halde bir türlü iade etmediler ve kartımı kullanıma kapatmışlar. Sonra YKB kampanya ekibi aradı, neden kartınızı kapattınız kullanıma memnuniyetsizlik mi oldu diye beni iknaya çalıştılar.

Hiçbir şartı kabul etmeyeceğimi, yapılanın hukuksuz olduğunu ilettim ama hala kartım kapalı ve iade yapılmadığı gibi dönüşte olmadı. Fenada kullanmamışım üstelik kartı. Bu kadar kanun nizam tanımamak. Tüketici heyet kararı Yapı Kredi Bankası için ne ifade ediyor anlamadım. Kendilerine de ilettim eğer çözülmez ise savcılığa suç duyurusunda bulunup dava açacağım.

Can 34 Okunma

Cevaplar

  • Can 06 Nisan 2017

    Hala cevap verilmedi ve sebebi bana bildirilmedi hala iade yapılmadı.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi16 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön