14 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası İstemediğim Halde Yatırım Hesabı Ekstresi Gönderilip Ücret Kesiyor!

Yapı Kredi Bankası hesap açarken belirtiğim halde yatırım ekstresi gönderip 3 ayda bir 18 TLücret kesmekte.Ücret kesimi yatırım hesabından gizlice yapılmakta, normal hesap hareketlerinden görünmemektedir. İnternet şubesinde detaylı raporlardan yada şanslıysanız elinize geçen ekstreden küçük fontlarla yazılmış, yüzlerce satır arasından kontrol edilince anlaşılmakta. Hesap açarken ve daha sonra belirttiğim ayrıca talimat verdiğim halde ekstre gönderiminde ve ücret kesiminde ısrar edilmektedir. Kesilen ücretin iadesini istiyorum.

Osman 238 Okunma

Cevaplar

  • Osman17 Eylül 2013

    Yapıkredi bankasının verdiği cevap daha önce 2 kez ek protokol vermemişim gibi bana ek protok ile eposta seçeneğini anlatıyor. Şikayetlerin içeriğini okumadan kopyala yapıştır cevaplar ile müşterinize verdiğiniz değeri çok iyi gösteriyorsunuz. "Sayın OSMAN B. Öncelikle konuyu ilettiğiniz ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür eder, bilgi vermek isteriz. Yatırım hesabınızın aylık işlem ekstrelerini posta yoluyla almayı tercih etmeniz durumunda Ocak 2012 itibariyle hesabınızdan üç ayda bir posta masrafı tahsil edilecektir. E-mail yolu ile yapılan gönderimlerden ücret alınmamaktadır. Ekstrelerinizin e-mail yolu ile gönderilmesini isterseniz size en yakın Şubemize uğrayarak "Ek Protokol" imzalamanız yeterli olacaktır."

  • Osman16 Eylül 2013

    Ümraniye şubesinden yaptığım yazılı başvuruyu pek umursamıyorsunuz sanırım. Belirttiğiniz şekilde başvuru yapan arkadaşımı 1 aydır oyalıyorsunuz. O yüzden şikayetimi şubeye gidip yazılı yaptım. Şubelerden gelen şikayetler sizin için önemsiz mi? BDDK'ya da şikayet edince belki umursamaya başlarsanız. Müşteri bilgilerimden görüleceği üzerine mobil bankacılığı oldukça çok kullanıyorum ve bu paranın kesileceğini çok iyi bildiğimden özellikle posta şeklinde ekstre istemediğimi belirttim. mobil bankacılık kullanan ve bütün ekstreleri eposta adresine gelen kişilerden posta masrafı altında saç sapan ücretler keserek ne yapmaya çalışıyorsunuz. Çevremdeki herkesi size karşı uyarıyorum.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi16 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, 2012223 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön