14 Nisan 2014

Yapı Kredi Bankası İpoteği Kaldırmıyor.

2010'da Yapı Kredi Bankası Florya Şubesi'nden kullandığım konut kredisini Ekim 2013'te vadesinden önce kapattım. Taşınmazın üzerindeki ipoteğin kaldırılması için şubeye müracaat ettim. 10 gün sonra kontrol ettiğimde taşınmaz üzerinde 1. ve 2. derece olmak üzere iki ayrı ipotek olduğunu ve yalnızda 2. derece ipoteğin kaldırıldığını öğrendim.

1. derece ipoteğin kaldırılması için Yapı Kredi Bankası Florya Şubesi ile defalarca görüşmüş olmama rağmen henüz taşınmazım üzerindeki ipotek kaldırılmadı. Önce ipotek fek yazısının yanlış tapu dairesine gönderildiğini öğrendim. Sonra iadeli taahhüt olarak doğru tapu dairesine gönderildiğini ilettiler. Ancak henüz hala ipoteğim kaldırılmadı.

Onur 143 Okunma

Cevaplar

  • Onur 17 Nisan 2014

    Şikayetimle ilgili henüz yanıt alamadım. Zaten konuyla ilgili 4 aydır çözüm üretemiyorlar...

  • Onur 14 Nisan 2014

    Merhaba, yapikredi.com.tr üzerinden de başvurdum. Ancak sonuç alamadım...

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi14 Nisan 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan 'SİZİN İÇİN BURADAYIZ' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön