24 Eylül 2014

Yapı Kredi Bankası Hesap İşletim Ücreti İadesini Reddediyor.

Bir seneyi aşkın süredir Yapı Kredi Bankası World Card kullanmaktayım. Nisan 2014 ekstreme Hesap İşletim Ücreti başlığı altında 70 TL gibi bir tutarın yansıdığını fark ettim.
2 hafta kadar önce ise bu ücretin iadesi konusunda talebimi bankaya ilettim. Müşteri temsilcisi ise; "eğer ilk 3 ay içerisinde bu talebi iletseydim iade edebileceklerini, bu durumda iade gerçekleştirilemeyeceğini" söyledi.

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince bu paranın iadesi hakkım olduğu halde banka bunu reddediyor. Bankadan detaylı hesap özetimi aldım. TSHH'a dilekçemi verip bu ücreti her halükârda geri alacağım ama bankanın bu konudaki işi zorlaştırma adına olan tutumuna da anlam veremiyorum.

Cem 262 Okunma

Cevaplar

  • Cem30 Eylül 2014

    Bankadan aldığım mail, çözüme yönelik en ufak birşey içermiyor. Telefonda söylenilenin aynısını yazıya dökmüşler sadece.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Eylül 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön