Yapı Kredi Bankası Hesabımdan 16.000 TL Çalındı!

Mehmet Ş. |

22/09/2015 tarihinde Balgat şubenizdeki 80236*** No.lu hesabıma yetkisiz kişiler tarafından giriş yapılmış ve yetkim olmadan 16000 TL çalınmıştır. Normalde bu tür işlemler sadece kısa mesaj olarak gelen onay kodu ile mümkün olabilirken her nasıl olduysa cep telefonuma onay mesajı gelmeden kötü niyetli şahıslar peş peşe hesabım üzerinden para transferi yapabilmişlerdir. Bu da bankanın öve öve bitiremediği internet güvenlik sistemi hakkında ciddi soru işaretleri doğurmuştur.

Banka ise bu konuda en ufak doyurucu bir açıklama yapmaz iken sadece yargı yolunu çözüm olarak gösteriyor. Bu da bankanın zor durumlarda 17 yıllık müşterisini yalnız ve çaresiz bıraktığını maalesef gösteriyor.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı İnternet Bankacılığı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet Ş.
  10 Ekim
  11:06

  Bu herkese verilen standart cevap hiçbir anlam taşımıyor. Yeni hizmet modeliymiş!

 • 09 Ekim
  15:23

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.