Yapı Kredi Bankası Havale İçin Bolu'dan Ödemiş'e Gitmek Gerekiyormuş!

Mahmut Sait C. |

Annem ve ben ikimiz de Yapı Kredi Bankası müşterisiyiz. Annem bugün Bolu merkez Yapı Kredi Bankası şubesinden bana para göndermek istedi ve bu işlem için 36,75 TL havale ücreti alındı. Aynı banka da iki hesap arası para transferine ücret alınması kadar ironik bir şey olmadığı gibi buna herhangi bir açıklama da yapamıyorlar.

Şubeler farklı olduğu için havale ücreti olurmuş. Annem herhangi bir kesinti olmaması için para göndermek istediği zaman Bolu'daki şubeden çekip sonra İzmir Ödemiş'e gelip oradaki Yapı Kredi Bankası şubesine yatırması gerekiyor. Bu saçmalığa itiraz edip banka tarafından telefonla arandığınızda ise daha çok sinirinizi bozuyorlar, müşteri ile daha nasıl konuşması gerektiğini bile bilmeyen çağrı merkezi temsilcisi "ben anneniz Ödemiş'e gitsin demiyorum, işlem ücretlerini açıklıyorum" diye mükemmel çözüm odaklı yaklaşım içindeler.

Etiketler :

Havale- Eft Şube Gişe İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mahmut Sait C.
  29 Nisan
  15:26

  Bu şikayetin yayınlanmasını talep ediyorum. Bu mağduriyeti herkes okusun. Aksi takdirde Facebook Twitter Ekşi Sözlük gibi tüm kanallardan yayacağım.

 • 29 Nisan
  15:22

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.