Yapı Kredi Bankası Harcama İtirazı.

Ali Naci G. |

11 Temmuz 2016 tarihinde Yapı Kredi Bankası genel müdürlüğüne ait olan 0212******* numaralı telefondan arandım. Telefonu açtığımda kendisini banka genel müdürlük güvenlik birimi çalışanı olarak tanıtan elinde kredi kartı ve iletişim bilgilerimin olduğunu anladığım kişiden'' tarafından hesaplarımdan havale işlemi yapılmaya çalışıldığının'' bilgisini aldım. İşlemleri durdurmak, kredi kartımı yenilemek ve hesaplarımı dondurmak amacıyla arayacağını belirten şahıs tarafından numaranın doğru olması sebebiyle güvendiğim, bilgilerimi paylaştığım için 8700 TL dolandırıldım. Bankaya itiraz etmeme rağmen şifremi paylaştığım için ödeme yapmak zorunda bırakıldım. Bankanın hattından beni nasıl arıyorlar, güvenlik konusunda bankanın zaafı yok mudur? Mağdurum ve şikayetçiyim.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 26 Temmuz
  14:23

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.