Yapı Kredi Bankası Hakem Heyeti Onayladı Ama Kredi Masrafı Yatırılmadı

Sinan G. |

Yapı Kredi Bankası'ndan kredi kullanmıştım. Kredi dosya ücretini geri alabilmem için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundum. Başvuru sonucuna göre bankanın ücreti hesabıma geri iadesi kararlaştırıldı. Hakem heyetinin kararı 19.12.2013 tarihinde verilmiştir. Yapı Kredi ile birlikte 3 bankaya daha başvuruda bulunmuştum. Diğer bankalar 1 ay içinde ödememi yaptılar yalnız Yapı Kredi Bankası 3 ay olmasına rağmen hala yatırmadı.

Şubeye sorduğumda merkeze sorup ona göre hareket edebileceklerini söylüyorlar. Bu konuda mağdurum. Gerekeni yapılmasını.

Etiketler :

Kredi Masrafları

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sinan G.
  09 Nisan
  14:49

  Mail olarak dönüş yapıldı. Mailde hakem heyetinin vermiş olduğu kararın bir örneğinin 02165420761 nolu faks numarasına fakslanması istenmiştir. Söylenilen faks numarasına 19 Mart 2014 tarihinde faks çektim. Herhangibir bilgilendirme yapılmadı. 08.04.2014 tarihinde konu ile ilgili yapıkredi şubesine başvurdum. Şubeden bana faks olmayacağı orjinal hakem heyet kararının olması gerektiğini bu belgenin şubeye teslim edilmesi şube tarafından merkeze kargo ile gönderileceği söylediler. Bende orjinal hakem heyet kararını şubeye verdim. Konu ile ilgili hala bilgi verilmedi. Bu konuda mağdurum

 • 18 Mart
  15:25

  Sayın Yetkili,

  2353842 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır.

  Saygılarımızla,
  Yapı Kredi Bankası
  Genel Müdürlüğü


  Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.