25 Şubat 2015

Yapı Kredi Bankası Hakem Heyeti Kararının Uygulanmaması!

Yapı Kredi Bankası'ndan kullanmış olduğum krediye ait dosya masrafı için Tüketici Hakem Heyetine müracaatım sonucunda söz konusu bankanın 330 TL dosya masrafını iade kararı çıktı. Bankanın müşteri hizmetleri ve şube ile yazılı ve sözlü görüşmelerimizden bir sonuç alamadım. Hala araştırmamız devam ediyor şeklinde cevap alıyorum.

Bir aydan fazla zaman geçti. Hakem Heyeti Kararı bir nüshası tarafıma, diğer nüshası söz konusu bankaya ulaşmasına rağmen, benden karar tarihi ve No. 'sunu istemelerini de anlayamıyorum. Kendilerine bu bilgiyi vermeme rağmen yinede sonuç alamadım. Sonuçta Hakem Heyeti Kararları yasal olarak tarafları bağlar. Bankanın da buna uymasını talep ediyorum.

Mubin 422 Okunma

Cevaplar

 • Mubin18 Mart 2015

  25 Şubat 2015 tarihinde bildirmiş olduğum Dosya masrafı ile ilgili şikayetime 05.03.2015 tarihinde telefon ile aranarak söz konusu Hakem Heyetinin bir nüshasını ilgili kişi dikkatine faks ile gönderilmesini talep ettiler. 06.03 2015 günü söz konusu faks ı gönderdim ve müşteri hizmetlerini de aradım. Hemen işlemi başlatacaklarını bildirmelerine ve aradan 12 gün geçmesine rağmen herhangi bir bilgilendirme ve ödeme yapılmamıştır. Konunun artık lütfen çözülmesini talep ediyorum

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi05 Mart 2015

  Müşterimizin iletmiş olduğu mesaja istinaden 05/03/2015 tarihinde telefon ile bilgilendirme yapılmıştır.

 • Mubin02 Mart 2015

  sizin için buradayız bölümünden birçok defa yazdım. Defalarca karar No.. ve karar tarihi bilgilerini istiyorlar. Hala neyin araştırıldığını merak ediyorum. Kanunlar herkes için geçerlidir. Nasıl müşterileriniz buna uyuyorsa ya da aksi durumda yaptırım uyguluyorsanız sizinde bu yasalara uyma zorunluluğunuz var. Anlamadığım niçin bu kadar direnç gösteriyorsunuz., yardımcı olmuyorsunuz.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi25 Şubat 2015

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz, bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.yapikredi.com.tr adresinde yer alan “SİZİN İÇİN BURADAYIZ” bölümünden, Sosyal Medya’da hizmet veren @YapiKrediHizmet Twitter hesabımızdan ya da Facebook sayfamızda yer alan “YapiKredi Hizmet” iletişim formundan paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön