11 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası Günlük 10 TL Hesap İşletim Ücreti Kesmiş!

Bankadan 04/09/2013 de çektiğim kredi hesabıma yatırıldı. Fakat bir kısmını yanıma aldım, kalan tutar daha önceden de kredi kullandığım için var olan banka hesabımda kaldı. Bu tarihten 5 gün sonra bankaya geri kalan tutarı çekmeye gittim 50 TL eksik verdi, günlük 10 TL hesap ücreti kesilmiş tarafıma geri iadesini istiyorum var olan hesabımdan ne ücretidir bu?

Bilgi verilseydi hesapta para bırakmazdım herhangi bir ücret kesileceğinden, hesabımda para bekletmem konusunda kimse bilgi vermedi ! Artık kesinlikle Yapı Kredi Bankası hesaplarımda para bekletmem, yatırmam dahi nasıl bir adalettir bu? Acilen tarafıma iadesini bekliyorum.

Ali 52 Okunma

Cevaplar

 • Ali 11 Eylül 2013

  cevaba istinaden diyorum ki gerekli bilgilendirmeler şubeleirmizde yapılmaktadır demişsiniz? hiç bir şekilde bana hesabınızdan hesab işletim ücreti kesilir paranın tamamını alın denilmedi para hesaba gecti denildi sadece bilseydim bir saat dahi bankanızın hesablarında bekletmezdim parayı ki artık saniye bekletmem yapı kredi bankasında parayı ben hala bilgilendirilmemiş olarak banka denetleme üst kuruluna şikayetimi ilettim ve hala bilgilendirilmeksizin gunluk 10 olarak kesilen hesab işletim ücretimin tarafıma iadesi için bekliyorum. bunu okuyan diger kullanıcılarda tekrar tekrar diyorum böyle bir suprizle karşılasmamak için kesinlikle yapı kredi hesablarınıza güvenipte para yatırmayınız.

 • Ali 11 Eylül 2013

  görüldüğü üzere hiç bir müşteri memnuniyetine karşı bir işlem yapılmamıştır. böyle büyük bir bankaya kesinlikle yakıştıramadım günluk 10 TL olarak hesabımdan işletim ücreti kesilmiştir aman aman kesinlikle yapı kredi hesablarında para tutmayın böyle bir işlem yok hiç bir yerde ! kesinlikle bir daha çalışmayacağım bir banka okuyan tüm kullanıcılar bilgilenir onlar bu ücreti ödemek zorunda kalmazlar inş.

 • Ali 11 Eylül 2013

  bankanın verdiği cevap Sayın ALİ KÜÇÜKCERAN, Hesap İşletim Ücreti; müşterilerimize verilen bankacılık hizmetinin karşılığı olarak, banka nezdinde bir hesabın açılması, işletilmesi, hareketlerinin bilgisayar sisteminde saklanması/arşivlenmesi, bilgi sistemlerinin geliştirilmesi, hesabın kapatılması ve hesapla ilgili yapılan diğer işlemler sebebiyle alınan bir ücrettir. Bankalar Kanunu, ilgili yasal düzenlemeler ve Bireysel Müşteri Sözleşmesi’nde/Hesap Taahhütnamesi’nde yer alan hükümleri dolayısıyla Bankamızca '' Hesap İşletim Ücreti '' adı altında verilen bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak mudilerimizden mevzuat hükümlerine ve genel bankacılık uygulamalarına uygun biçimde ücret tahsil edilmekte olup, Hesap İşletim Ücretine ilişkin olarak şubelerimizde de gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Uygulanan muafiyetlerimiz; - MEŞE Temel Bankacılık Paketi'ne üye müşterilerimizin Çalışan Hesabı, - Ardıç Yatırım Paketi ve/veya Çınar Mortgage Paketi üyesi olan müşterilerimizin paket başvurusu esnasında seçtikleri bir adet vadesiz hesabı, - Play Club Banka Kartı ya da Play Club Kredi Kartı olan 12 – 26 yaş arası öğrenci müşterilerimizin öğrenci hesabı, - Maaş müşterilerimizin maaş hesabı, - SGK Emekli hesabı, - Senetsiz Taksit Sistemi / Kredili Senetsiz Taksit Sistemi için ödeme talimatı bulunan müşterilerin talimat verdikleri hesapları ve ilgili firmaların alacaklı hesabından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Meşe Paketi, Ardıç Yatırım Paketi, Çınar Mortgage Paketi hakkında detaylı bilgi almak ve üye olmak için şubenize başvurabilir, Play Club hakkında detaylı bilgi almak için www.playclub.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. İşlem ücretlerimiz 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun “Fiyat Etiketi” başlıklı 12. maddesi uyarınca şubelerimizde asılı bulunan Hizmet Komisyon Tarifesi ‘nde, www.yapikredi.com.tr internet adresimizde, ana sayfanın üst kısmında “Ürün ve Hizmet Ücretleri” başlığı altında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 2011/1 sayılı genelgesi çerçevesinde, güncel olarak ilan edilmektedir. Aynı zamanda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ’nun internet sitesinde (www.bddk.org.tr) “Bankacılık Ürün ve Hizmet Ücretleri” başlığı altında da yayımlanmaktadır.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi11 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, 2006893 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön