Yapı Kredi Bankası Dosya Masrafı İadesi Konusunda Tutarsız ve Umursamaz Tutumu!

Semra F. |

Dosya masraf iadesi için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. İki hafta sonra bankadan aranıp başvuruyu iptal etmem koşuluyla bana hemen iade yapabileceklerini söylediler, kabul ettim. Tekrar gidip başvuruyu geri çektiğime dair kağıt imzaladım. İki gün sonra gelen mesaj: "Mevduat başvurunuz vermiş olduğunuz bilgiler dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda olumlu bulunmamıştır. "
Bankayı aradığımda bana yanlışlık olduğunu ve ertesi gün iade alabileceğim söylendi, ama alamadım. Bankayı her aradığımda oyalandım. Yaptığım
telefon masrafı iade masrafını geçti, bir hafta başvurum gecikti, bilsem geri almazdım. Üstelik ikna eden kendileriydi. Bankadan ve müşteri hizmetlerinden şikayetçiyim!

Etiketler :

Kredi Masrafları Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Semra F.
  07 Eylül
  15:10

  Bahsettiğim telefon görüşmeleri şikayet hattıyla yapılmıştır zaten. Cevaben tekrar tekrar aynı şeyleri yapmamı mı öneriyorsunuz? Sırasıyla Işıl Hanım, nazmiye Hanım ve Manolya Hanım adlı kişilerle konuştum, bunlar kayıt altına alındı, bunlar umursanmayacaksa o hat niye var? Bu üç kişi bana bana dönüş yapılacağını temin etmişlerdi. Bunun haricinde 2 kere heyete,1 kere bankaya gitmek zorunda kaldım. müşteri. hizmetleri. Ve bizzat yakın olduğum Beykent Şubesi çalışanlarıyla görüştüm, ardından şikayet hattını aradım. Daha ne yapabilirim bilemiyorum! Heyete gidip tekrar başvuracağım, yeterince zaman kaybettim (toplam üç hafta). Yapı Kredi gibi bir bankaya bu tip umursamazlık hiç yakışmadı!

 • 07 Eylül
  14:30

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet /Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet /Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.