Yapı Kredi Bankası Dosya Masrafı İade Edilmiyor.

Mehmet E. |

16 Nisan 2015 tarihinde Yapı Kredi Bankası tarafından ev adresime gelen bilgi mektubuna göre daha önce tüketici heyetine başvurduğum geçmişe dönük kredi masraflarım iade edilmiş ancak YKB'de hesabım bulunmadığından paramın abide şubesinin havuz hesabında olduğu bildirilmişti. Buna istinaden 22 Nisan'da başvurup paramı almaya gittiğimde havuz hesabında böyle bir paranın olmadığı bildirildi.

Bununla ilgili bir yetkili tarafından dilekçe oluşturup gerekli yere mail atıldığı ve 2-3 güne kadar hallolabileceğini bildirdiler. O günden sonra ne abide şubesinden bir cevap alabildim ne de işim çözüldü. Daha sonra Yapı Kredi Bankası'nın gerekli birimlerine sözlü ve yazılı şikayet dosyası oluşturdum ama hala çözülmedi.

Etiketler :

Kredi Masrafları

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet E.
  01 Haziran
  10:02

  YKB şikayetler için Kayıt Takip Sisteminde sorgulama yaptığımda 4139015 ve 4055550 no.lu şikayet yazılarımın sonuçlandığını ve tarafıma bildirildiğinin yazıldığını gördüm. Külliyen yalan olup ben arayıp bilgi istediğimde de karşımdaki bayan \"Sonuçlanmış ama nasıl sonuçlandığı görünmüyor\" dedi.

 • Mehmet E.
  28 Mayıs
  12:28

  Bugün YKB\'na yazılı olarak son uyarımı yaptım. 4 dosya masrafından sadece bir tanesinin ödendiğini ve geri kalan kısmını da ödemedikleri takdirde icraya vereceğimi bildirdim. Bu saatten sonra ödeseler bile bu çektirdiklerinden dolayı kendilerini kınıyorum.

 • Mehmet E.
  26 Mayıs
  15:53

  Bugün şikayetimin kapatıldığı bilgisi geldi. Mailde ve mesajda nasıl kapandığına dair bir açıklama yok. Ben de şikayet hattını arayıp sorduğumda telefonla konuştuğum kişi de nasıl kapandığını bilemediğini ve konuyla alakalı birime mail atacağını bildirdi. Resmen sürünüyoruz. Çile çektirme de sınır yok.

 • Mehmet E.
  22 Mayıs
  17:23

  Alacağına gelince Şahin, vereceğine gelince köstebek gibi. Karşıma çıkıp da bu konu hakkında beni aydınlatabilen bir yetkili çıkmıyor. Şikayet hattındakiler oto robot gibi açıklayıcı bir cevap alamıyorum. 5 hafta oldu hala çözüm ve cevap alamıyorum.

 • Mehmet E.
  13 Mayıs
  17:05

  4 dosya masrafımdan birisinin parasını aldım. Diğerleri için tekrar faks çektim sonuç bekliyorum.

 • Mehmet E.
  07 Mayıs
  11:30

  Sorun zaten bu incelemenin bir türlü bitmemesi. 2 haftayı geçti.

 • 07 Mayıs
  11:11

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.
  Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

  Değerli Müşterilerimiz, bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.yapikredi.com.tr adresinde yer alan “Sizin İçin Buradayız” bölümünden, Sosyal Medya’da hizmet veren @YapiKrediHizmet Twitter hesabımızdan ya da Facebook sayfamızda yer alan “YapiKredi Hizmet” iletişim formundan paylaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Yapı ve Kredi Bankası A.Ş