Yapı Kredi Bankası Bursa Küçük Sanayi ATM'de Kaybolan Banknotlar!

Özcan A. |

13/06/2016 tarihinde küçük sanayi / Bursa ATM'sine para yatırma işlemi yaptım. 4 adet yeni 100 TL banknot, para yatırma bölmesi ile altındaki sabit sacın arasına girdi. Para yatırma işlemini iptal ettim. Göz açıldığında diğer banknotlarla birlikte araya sıkışan banknotlardan bir adedini geri alabildim. İkinci defa para yatırma işlemi seçtim, para yatırma gözü açıldığında sıkışan banknotları aynı yerde bir miktar aşağı kaymış olarak gördüm. ATM'de kalan paralar haricindeki paraları yatırıp çağrı merkezini arayarak durumu bildirim. 14 ve 15/06 tarihlerinde ATM'de sayım yapıldığı böyle bir paranın olmadığı iletildi, bundan sonraki müracaatı savcılığa yapmam söylendi.
Kontrol yapan teknik ekibin yeterli özeni göstermediğine inanıyorum. Banknotlar kesinlikle orada. Hukuki başvurularımı yapmadan önce Yapı Kredi Bankası yetkililerinden bir kere daha kontrol yapmalarını rica ediyorum.

Etiketler :

ATM Para Yutma Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Özcan A.
  24 Haziran
  16:49

  Sn.. Yapı Kredi yetkilileri sorun çözmek yerine geçiştirmeyi / kale almamayı tercih etti. Banka takip sisteminde açtığım 5775696 No.lu kayıt, "... Başvurunuz sonuçlanmış ve tarafınıza bilgi verilmiştir. " şeklinde gerçeğe aykırı beyanla kapatıldı. Çağrı merkezi görevlileri telefonumu çaldırıp benimle konuşmadan kapatarak, sözde bana bilgi verdiler. Bankayı temsil eden kişiler, 23 yıllık müşterilerine ve köklü/saygın kurumlarına yakışmayacak şekilde hareket ediyorlar.

  Saygılarımla,

 • 15 Haziran
  13:51

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.