23 Nisan 2013

Yapı Kredi Bankası Altın Alım Satım Fiyatları Arasındaki Farkın Artırılması!

Yapı Kredi Bankası son zamanlarda altında yaşanan ani ve sert hareketlerin üstüne bir de altın alım satım arasındaki makası iyice artırarak ortamı bize müşterileri için daha kabuslu bir hale getirmiştir. Öyle ki normal şartlar altın 70 kuruş olması gereken alım satım farkı son günlerde 2. 5 TL lere kadar çıkmış olup alım satım yapmak isteyen müşterilerini önemli derecede mağdur etmektedir.

Konuyla ilgili firmaya gönderilen şikayet yazısına hiçbir şekilde karşılık verilmemiştir. Bu durumun ne zaman son bulacağına dair bir fikri olmayan biz müşterileri umutsuz bir şekilde beklemektedir. Bu şekilde Yapıkredi Bankası'nın tüm itibarı zarar görmektedir.

Onur 202 Okunma

Cevaplar

  • Onur 02 Mayıs 2013

    Söz konusu şikayetimle ilgili banka tarafından bir cevap verildi. Ancak bu cevap tatmin edici olmadığı gibi altın alım-satım arasındaki makas farkı hala yüksek tutulmaktadır. Şu anda bu fark 1,5-1,6 TL civarlarında olup diğer bankaların uygulamış olduğu farka göre hala bir hayli yüksektir. Son dönemde yaşanan ani piyasa hareketleri bir rejime oturmasına karşın yine bu makasın çok yüksek tutulması biz müşteriler için son derece olumsuzdur. Eğer altının her büyük hacimli yükseliş ve düşüşünde bunlarla karşılaşacaksam bir daha bankanızdan altın almayacağımı belirtmek isterim. Ayrıca bana verilen cevapta belirtilen piyasa koşulları tüm bankalar için geçerli olmasına karşın sadece 1-2 banka sizin yaptığınız gibi bir uygulamaya gitmektedir. Bu da bankanız için ayrı bir eleştiri konusudur.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi26 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, 1758029 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön