23 Ağustos 2013

Yapı Kredi Bankası 7 Senelik Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

2006 yılında Trabzon Merkez Şubesi'nden açmış olduğum hesabımdan 2006-2013 yılları arasında 410 TL hesap işletim ücreti adı altında para kesilmiştir. 2006 yılında imzalamış olduğum bu sözleşmede hesap işletim ücreti alınacağına dahil hiçbir madde olmamakla birlikte almış olunan bu ücretlerin hiçbiri yasal değildir. Bugün hesap dökümünü almış bulunmaktayım. Şubemden de sözleşmenin bir kopyasını istedim.

7 gün içerisinde tamamen hukuksuz olarak alınan bu ücretin iadesini gerçekleşmesini istiyorum. 7 gün içerisinde iade yapılmazsa hukuksuz olarak almış olduğunuz bu ücretin iadesi için hukuk yoluyla alacağım.

Bedri 88 Okunma

Cevaplar

  • Bedri 25 Ağustos 2013

    Bankalar Kanunu, ilgili yasal düzenlemeler ve Bireysel Müşteri Sözleşmesi’nde/Hesap Taahhütnamesi’nde yer alan hükümleri dolayısıyla Bankamızca '' Hesap İşletim Ücreti '' adı altında verilen bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak mudilerimizden mevzuat hükümlerine ve genel bankacılık uygulamalarına uygun biçimde ücret tahsil edilmekte olup, Hesap İşletim Ücretine ilişkin olarak şubelerimizde de gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. diye yazmışsınız ama benim ortada sizinle bir sözleşmem yok! Varsa kanıtınız ortaya koyun çıkartın sözleşme mi! Sizden geri dönüş bekliyorum. Aksi taktirde hukuksal yolu deneyeceğim.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi23 Ağustos 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön