17 Nisan 2013

Yapı Kredi Bankası 50 TL Haksız Hesap İşletim Ücreti!

16. 04. 2013 tarihinde 618 -küçükpazar şubesindekindeki hesabımdan TEM-ARA 12/TL Hesap işlem ücreti 50 tl iadesini talep ediyorum hesabımdan haksız bilgim olmadan kesmiş olduğunuz
hakkımın acil olarak hesabıma iadesini talep eder gerekirse yasal olarak tüketici hakları hakem heyetine başvurup iadesini yasal olarak tahsil edeceğimi beyan ederim.

10 yıllık müşteriniz olarak müşteri memnuniyeti gözeterek talebimin hızla lehime sonuçlanmasını ve çalışmamızın devamını beklemekteyim gerekirse hesaplarımın ve kredi kartlarımı kapatıp bankanızla çalışmayacağımı beyan eder saygılar sunarım

Şenol 31 Okunma

Cevaplar

  • Şenol 23 Nisan 2013

    işte gelen mail arama zahmetinde bile bulunmuyorlar Hesap İşletim Ücreti; müşterilerimize verilen bankacılık hizmetinin karşılığı olarak, banka nezdinde bir hesabın açılması, işletilmesi, hareketlerinin bilgisayar sisteminde saklanması/arşivlenmesi, bilgi sistemlerinin geliştirilmesi, hesabın kapatılması ve hesapla ilgili yapılan diğer işlemler sebebiyle alınan bir ücrettir. Bankalar Kanunu, ilgili yasal düzenlemeler ve Bireysel Müşteri Sözleşmesi’nde/Hesap Taahhütnamesi’nde yer alan hükümleri dolayısıyla Bankamızca '' Hesap İşletim Ücreti '' adı altında verilen bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak mudilerimizden mevzuat hükümlerine ve genel bankacılık uygulamalarına uygun biçimde ücret tahsil edilmekte olup, Hesap İşletim Ücretine ilişkin olarak şubelerimizde de gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Uygulanan muafiyetlerimiz; - MEŞE Temel Bankacılık Paketi'ne üye müşterilerimizin Çalışan Hesabı, - Ardıç Yatırım Paketi ve/veya Çınar Mortgage Paketi üyesi olan müşterilerimizin paket başvurusu esnasında seçtikleri bir adet vadesiz hesabı, - Maaş müşterilerimizin maaş hesabı, - SGK Emekli hesabı, - Senetsiz Taksit Sistemi / Kredili Senetsiz Taksit Sistemi için ödeme talimatı bulunan müşterilerin talimat verdikleri hesapları ve ilgili firmaların alacaklı hesabından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Meşe Paketi, Ardıç Yatırım Paketi, Çınar Mortgage Paketi hakkında detaylı bilgi almak ve üye olmak için şubenize başvurabilirsiniz. İşlem ücretlerimiz 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun “Fiyat Etiketi” başlıklı 12. maddesi uyarınca şubelerimizde asılı bulunan Hizmet Komisyon Tarifesi ‘nde, www.yapikredi.com.tr internet adresimizde, ana sayfanın üst kısmında “Ürün ve Hizmet Ücretleri” başlığı altında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 2011/1 sayılı genelgesi çerçevesinde, güncel olarak ilan edilmektedir. Aynı zamanda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ’nun internet sitesinde (www.bddk.org.tr) “Bankacılık Ürün ve Hizmet Ücretleri” başlığı altında da yayımlanmaktadır.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi23 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, 1749065 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön