Yalı Spor Arızalı Ürün Kargo Ücreti!

Sinan Murat K. |

13/04/2015 tarihinde Yalı Spor'un internet sitesi üzerinden bir adet Adidas marka ayakkabı satın aldım. Ayakkabıyı kullanmaya başlayalı bir ay olmadan ayakkabı yan taraflarından yırtıldı (açılmalar meydana geldi).

Konu ile ilgili Yalı Spor müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum görüşmede ürünü göndermem gerektiğini ve kargo ücretini benim ödemem gerektiğini söylediler. Bir ay dolmadan yırtılan arızalı ürünü göndermek için kargo ücretini benim ödemem kabul edilemez. 95 liraya almış olduğum ürün için 19,38 lira kargo ücreti ödedim. Sipariş numarası: 97639. Ücretin tarafıma ödenmesini istiyorum. Benzer bir durumda başka bir site kargo ücretini ödemişti.

Etiketler :

Kargo Ücreti Ürün Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sinan Murat K.
  08 Haziran
  16:21

  Verilen cevap klasik ezbere cevaptan başka bir şey değildir. Yapmış olduğunuz açıklamayı kabul etmiyorum

 • Sinan Murat K.
  06 Mayıs
  15:46

  Bir ay dolmadan satmış olduğunuz ürün arızalı çıkıyor ama kargo ücretini ben ödüyorum gerçekten komik bir durum. Başka bir siteden almış olduğum ürünü 8 ay sonra iade ettim hiçbir şekilde kargo ücreti ödemedim. Arızalı olarak göndermiş olduğum ürün ile alakalı da henüz bir arıza takip numarası tarafıma iletilmedi. Gerçekten nasıl bir sisteminiz var anlamak mümkün değil. Kesinlikle bu siteden bir daha alışveriş yapmam. Tüketici hakları derneğine de şikayette bulunacağım. Yapmış olduğunuz açıklamaları kabul etmiyorum.

 • 04 Mayıs
  09:28

  Değerli müşterimiz,
  Değişim ve iadelerin ilk gönderimlerinde tüm kargo ücretleri tarafımıza aittir. Arızalı ürünlerde ise incelenmesi için gönderdiğiniz ürünlerde kargo ücreti size ait olup kabul ya da red gelen sonuçların gönderimlerinin kargo ücretleri bize aittir.

  Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

  Yalı Spor Müşteri Hizmetleri
  0850 222 77 59