16 Nisan
Yorum Yap
#11850083

Yahyalar Sürücü Kursu , Sahte Kaza Tutanağı!

15/04/2019 tarihinde saat 16.00'da Kardelen Mahallesi 2220. Cadde üzerindeki dönel kavşakta kaza yapmış bulunmaktayım. Ana yoldan sol şeritten düz devam ederken dönen kavşakta b aracı orta şeritten sola doğru dönen kavşağa giriş yaptı.


Sağımda araç olduğu için kavşağa doğru yönümü değiştirdim ve kazayı kurtaramadım. Bu şekilde ben kaza tutanağını doldurmuş bulunmaktayım. 0**571 plakalı araç sürücü kursu aracıydı; araçta sürücü adayı ve sürücü hocası vardı. Aracı kullanan kişi aslında öğrenciydi fakat tutanağı tutarken k belgesi ile tutulması gerektiğini bilmiyordum.


Yahyalar Sürücü Kursu'nun sahibi olayı kazayı kendi usta öğretici yapmış gibi gösterdi. Olayı kapatmaya çalıştı. Kendi başına tutanak tutarak kaza sırasında hoca direksiyonda olmamasına rağmen hocası kazayı üstüne aldı.


Kurs sahibi bu tutanak bu şekilde tutulacak aramızda halledelim şeklinde konuştu ve polis çağırmama gerek olmadığını söyledi. K belgesi düzenlenip tutulması gerekirken işlem usulüne göre yapılmamıştır. Kurum sahibi; ben gerekli evraklara sahibim diyerek olayı kapatmış bulunmaktadır.


Benim bu kazada mağdur olmama sebep oldu ve sürücü adayının ismi hiçbir şekilde geçmedi. Araştırmalarıma göre mebbis sistemindeki aday ile derste olan hocanın uyuşmadığını düşünüyorum.


Bu olay hakkında şahitlerim ve görgü tanıklarım var. İşleyişi detaylı bilmediğim için güvendim ve tutanağı imzaladım. Bu konu hakkındaki işlemlerin, incelemelerin yapılmasını talep ediyorum. Kaza tutanağı ve fotoğraflar ektedir.

Gizem Gizem 262 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları