14 Aralık 2016

Markafoni.com Ayakkabı Numaralarım Yanlış Gönderildi.

1 yıldır kullandığım Nine West marka ayakkabılarımdan çok memnun olduğum için aynı ayakkabının Markafoni'de satıldığını görünce farklı bir rengini sipariş ettim. Kullandığım Nine West numarası 37,5 olduğu için 37,5 olarak sipariş ettim. Ancak bugün bana ulaşan kargodaki ayakkabı 37 numara geldi. Markafoni'yi aradığımda "ürüne açıklama yazdıklarını ve 38 giyenlerin 37,5 numara sipariş etmesi gerektiği" şeklinde bir açıklama yaptılar.

Ürüne yazılan açıklama net değildir. Açıklamaya Nine West'in numaralarına karşılık gelen numarayı yazabilirler ama sipariş edilenden farklı bir numara göndermek gibi bir şey yapmaları ve bunu da müşteriye açıklama olarak sunmaları çok saçmadır. Şikayetçiyim. Sipariş ettiğim numaralarla birebir aynı olan Nine West numaralarının tarafıma gönderilmesini talep ediyorum.

Nilay 521 Okunma

Cevaplar

 • Nilay05 Ocak 2017

  Aynı sipariş içinde farklı ürünler de almıştım. Ayakkabı numaralarında yaşattıkları sıkıntı sebebiyle, siparişimdeki diğer ürünlerde bir sorun yaşamamış olmama rağmen, ayakkabılar dışında aldığım diğer ürünleri de iade ettim. Bundan sonra Markafoni.com'dan alışveriş yapmayacağım.

 • Nilay15 Aralık 2016

  Markafoni'ye yaptığım şikayete 2 gündür 3 farklı kişiden cevap aldım. Gökhan Yıldız, beyhan Gün ve Kübra Tekin'den. Kübra Hanım, ürünü geri göndermemi, tedarikçide istediğim numaralar varsa değişim yapacaklarını söylerken; Gökhan Bey ve Beyhan Hanım ise bundan sonraki siparişlerimde kendilerinin tavsiye ettiği numaraları; ayak numaramdan yarım beden büyük seçmemi önermiş ve bunu yapmamın zorunlu olduğunu belirten ifadeler kullanmışlar. Ayağım 38 numara ve Nine West markasından 37,5 numara giyiyorum, yani söyledikleri gibi yarım numara büyük değil yarım numara küçük. Kullandığım ayakkabının emin olduğum numarasını bana öğretmeye çalışarak beni aptal yerine koyan Markafoni'nin hatasını kabul etmemek konusundaki azmine hayran oldum. Alışverişim sırasında kullandığım Zorlu World indirim kuponumun iadesini nasıl yapacakları, şu an aynı ayakkabıların 2 kat fiyatla satılmasından dolayı yaşadığım maddi zararı nasıl telafi edecekleri konusunda da hiçbir cevap vermemeleri de ayrı bir konudur.

 • Nilay15 Aralık 2016

  Markafoni tarafından şikayetime mail ile verilen cevapların özeti şu şekildedir: "Nine West ayakkabıların beden ölçüleri Avrupa standartlarında olduğu için, sitemizden sipariş verirken ayak numaranızdan yarım beden büyük seçilmesi gerekmektedir. Tedarikçi firmanın stoklarında ürün olması halinde değişim işleminiz gerçekleştirilerek, sistemimizde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir. Ürünün stoklarda olmaması halinde ise, para iadenizin kartınıza yapılması için iade sürecine yönlendirileceksiniz. " Burada belirtmek istediğim 2 konu var: Birincisi Markafoni'nin cevabındaki ilk cümle ile ilgili. Avrupa ölçülerini de Amerikan ölçülerini de gayet iyi bilen bir müşteriyim. Nine West markasını da yıllardır kullanan biri olarak Nine West hangi numarayı giydiğimi de gayet iyi biliyorum. Sipariş ettiğim ayakkabının birebir aynısının 37,5 numara olarak geçtiğimiz Nisan ayında Nine West'in Nişantaşı Citys mağazasından satın aldım ve çok rahat bir ayakkabı olduğu için diğer rengini de şu an mağazalarda satılmadığı için Markafoni sitesinden almak istedim. Yani 37,5 numara olanını 9 aydır kullanıyorum. Normalde 38 numara ayakkabı giyen biri olarak bu ayakkabıda ayağıma olan numara 37,5'tur. Markafoni'nin verdiği bilgi ise 38 numara ayakkabı giyen birinin 38,5 numara sipariş etmesi gerektiği ki bu tamamen yanlıştır. Nine West'in sürekli kullanıcısı olarak her modelde farklı numaranın kişinin ayağına uygun olabileceğini bilen biriyim. Markafoni'nin ürünü satarken sayfasında verdiği bilgi genel geçer bir bilgi olup kesin olarak kabul edilemez. Markafoni 37,5 numara seçen müşterisine 37 numara ayakkabı göndererek hata yapmaktadır. Sadece 38 numaranın Avrupa standartlarında kaç numaraya denk geldiğini belirtebilir ama müşterisine seçilen numaranın bir numara küçüğünü kargolamak gibi bir inisiyatifi olamaz. Kaç numara ayakkabı sipariş edeceği tamamen müşterinin vereceği bir karardır. Belirteceğim ikinci konu da Markafoni'nin cevabındaki ikinci cümle ile ilgili. Tedarikçi firmada istediğim numaraların bulunması halinde değişim yapabileceğini söylüyor. Şu an aynı ayakkabılar Markafoni'de satışta ve benim sipariş ettiğim numaralar mevcut. Markafoni müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma ise, ben bu aksaklığı kendilerine bildirdiğim anda sipariş ettiğim numaraları benim için ayırabilir ve ben onlara yanlış gönderdikleri ayakkabıları geri kargoladığımda bana doğru numaralı ayakkabıları gönderebilirler. Verdikleri bu cevap doğrudan iade sürecini başlatacaklarını düşündürttü bana. Eğer Markafoni müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma ise?, matbu maillerle müşterisine genel cevaplar vermesi yerine telefonla iletişime geçerek durumu anlamaya çalışmasını tavsiye ederim. Müşteri memnuniyeti ilkesi müşterinin sıkıntısının gerçekten ne olduğunu anlamayı gerektirir.

 • xMarkafoni.com Temsilcisi14 Aralık 2016

  Değerli Üyemizin siparişi hakkında, Yaşanılan durumdan dolayı çok özür dileriz. Bildiriminizle ilgili gerekli araştırmalar yapılarak size e-mail yolu ile bilgi verilecektir. Size yardımcı olmak, probleminizi memnuniyetinizle çözüme ulaştırmak için buradayız. Daha hızlı çözüm için 0850 300 18 47 Markafoni Ekibi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön