03 Aralık
#13111085

3 Aydır Giderilmeyen Xiaomi Mi 6 Arızası

Cihazımın bundan 3 ay önce sadece dokunmatik parmak izi çalışmıyordu. Cihazı bu arıza ile firmaya gönderdim. Yaklaşık 1 ay sonra telefonum geldi. Arıza
formunda ekranın değiştiği yazıyordu. Cihaz elime geldiğinde ilk olarak ekranın tam olarak yapıştırılmadığını, arasından ışık sızmalarının rahatlıkla görüldüğünü fark ettim. Cihaza kullandığım 2 adet sim kartı da takıp cihazı açtım. Arama yapmak
istedim fakat "Arama Yapılamadı. Donanım arızası, lütfen cihazı yeniden
başlatın" diye uyarı verdi. Cihazı yeniden başlattım bu defa cihaz sim kartları görmedi. "sim kart yok" mesajı geldi. Wi-Fi açılmıyordu. Aynı şekilde Bluetooth'ta açılmıyordu.


Cihazı tekrar bu arızaları belirterek tekrar servise gönderdim. Cihaz yaklaşık 20 gün sonra elime ulaştı. Ekranı çok güzel yapıştırmışlardı bu defa. Cihaza sim kartı takıp cihazı açtım. Fakat cihaz yine "sim kartı görmedi". "sim kart yok" mesajı var (sim Kart ve Mobil Ağlar Kısmında). Wi-Fi'yi açıyorum fakat açılmıyor. Aynı şekilde Bluetooth'u açıyorum yine açılmıyor. Başta da dediğim gibi ben telefonu ilk defa firmaya gönderirken bu tarz bir sıkıntısı bulunmamaktaydı. Sadece parmak izi okuyucusu çalışmıyordu. Onun dışında cihazım çok iyi çalışıyordu ve cihazdan memnundum. Şimdi böyle cihazımın sürekli arıza verdiğini görmek beni üzdü. Cihazımın değiştirilmesini talep ettim ve tekrar gönderdim.


Cihazım yine bugün servisten geldi. Bu defa Wi-Fi ve şebeke problemi için anakartı değiştirilmiş yazıyordu. Fakat cihazın konuşma esnasında sesi gidip gelmiyor. Şarj adaptöründen şarj almıyordu. Müşteri hizmetlerini yine aradım. Bana testleri sadece şikayet konuları üzerinden yaptıklarını genel bir test yapmadıklarını cihazı tekrar kendilerine göndermem gerektiğini söylediler. Bende ürünü çaresizce yeniden servise gönderdim.


3 aylık bir arıza macerası üzerine lütfen telefonumu değiştirin ya da mağduriyetimi giderecek bir çözüm önerisi acilen sunun.

Şahin Şahin 10.931 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler