Toplam çözüm sayısı
..
Würth ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Würth Enjektör Hasarı Oluşturan Ürün!

40141görüntüleme
Kağan
Kağan 28 Aralık 2017 13:54

14.12.2017 tarihinde Ankara'da bir Opet ® Benzin istasyonundan tavsiye üzerine Würth marka dizel enjektör katkısı aldım, katkıyı kullandım öncesinde hiçbir zorlanma vb. durum hissetmedim ancak 27.12.2017 tarihinde aracım bir anda yolda kaldı çalışmayınca özel servis çağırarak aracı servise çektirdim.

Enjektörlerin kilitlendiği, tamir olması gerektiği ve sistemden katkılı yakıtın temizlenmesi için yakıt hortumları dahil sistem temizliği yapılması gerektiği, yaklaşık masrafın 1.800,00 TL seviyelerinde olduğu ifade edildi. Aracım 1.6 TDİ Polo henüz 100.000 km de bu kilometreye kadar sürekli aynı Opet ve Shell ® benzinliklerinden yakıt aldım bu katkıyı ilave edene kadar hiçbir sıkıntım yoktu.

Sonrasında araştırdığımda belirli bir km 'den sonra ilave edilen temizleyicilerin sistemdeki kurumu sökerek enjektörleri tıkadığını öğrendim, zararımın giderilmesini talep ediyorum.

Würth Logo
Würth02 Ocak 2018 09:13

Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, yaşamış olduğunuz problemden dolayı üzüntülerimizi bildiririz. Enjektör Temizleyicilerimiz özellikle enjektör pompalarının ve enjektörlerin mikro bölgelerindeki kalıntıların çözülmesinde ve giderilmesinde kullanılır. Asitli yoğuşma suyunu nötralize eder ve -dizel enjektör temizleyici ise- Setan sayısını iyileştirir. İşlem esnasında Yakıt sistemini korozyondan koruduğu gibi aynı zamanda depodan yanma odasına kadar temizler ve korur. Temizleme ve koruma özelliklerine sahip, kesinlikle yanıcı olmayan ürünümüzün herhangi bir şekilde enjektörlere zarar vermesi söz konusu değildir. Uygulama sonrasında kullanılan ilk depo yakıtta, sistemin temizlenmesine bağlı olarak sarfiyat artışı gözlemlenir. Ayrıca eğer araç çok yüksek kilometrelerde ve daha önce hiç enjektör temizleme kullanılmadıysa, kurumların atılımı esnasında enjektörde tekleme yapabilir. Bu durum ilk bir yada iki depo yakıtta –kilometrenin yüksekliğine bağlı olarak- oluşabilir. Ancak daha sonra muhakkak düzene girer. Şehir içi trafiğinde temizlik esnasında duman atacağından rahatsızlığa sebebiyet verebilir ve yüksek hıza çıkılamayacağı için istenilen/beklenilen randıman elde edilemez. Bu sebeplerden dolayı ürünlerimizin uzun yolda kullanılmasını tavsiye ederiz. Sizin de belirttiğiniz üzere ürünümüz kullanım amacını yerine getirmiş ve yukarıda belirtmiş olduğum tüm işlemleri yapmıştır. Ancak aracınız da oluşmuş olan kirlenme miktarına bağlı olarak yaşamış olduğunuz problem ürünümüzden kaynaklı değildir. Saygılarımızla. Bilgilerinize. Würth Türkiye Kalite Takımı

Kağan
Kağan02 Ocak 2018 11:27

Görevini yaptı doğru enjektörleri kökünden temizledi. Farkında mısınız bilmiyorum ama kendi ürününüz için kullanmayın dediniz az önce, adı üstünde enjektör temizleyici 100.000 km de kullanmayıp sıfır araçta mı kullanacağız bu ürünü gerçekten çok komik kaldı ki 45.000 km de yetkili servis tarafından gerçekleştirilen sistem temizliği faturasını da ibraz edebilirim. Bu demek oluyor ki temizlikten sonra 55.000 km iyi yakıtla kullanılmış bir araca sizin ürününüzü ilk kez koyduğumuzda enjektör kilitlenmesi problemi riski var ama pardon zaten ürünün görevi bu. Çok komiksiniz. Ben hasarı kendim karşılarım sıkıntı değil ancak enjektör problemlerine bağlı şikayetleriniz gün geçtikçe artıyor birkaç yıl sonra bu ürünleri kime satacaksınız merak ediyorum üstün Alman fiyaskosu... Bu ürünü sakın almayın aldırmayın yoksa Würth görevini yapar:)

Würth Logo
Würth02 Ocak 2018 13:23

Sayın İlgili, Kullanmış olduğunuz ürünümüzü ve benzeri katkı grubu ürünlerimizin düzenli olarak kullanılması yakıt sisteminde karşılaşılacak olan problemlerin önüne geçilmesi için önemlidir. Bu sebeple de ürünümüzün üzerindeki etikette her 2000 km de kullanılması tavsiye edilmektedir. Aracın kullanım süresi, kullanılan yakıt ve ister istemez dış ortam koşullarının değişmesi (depoda terleme) gibi sebepler, yakıt sisteminde olumsuzluklara yol açabilmektedir. Bu sebepledir ki sizde aracınızı 45.000 km de sistem temizliği yaptırmışsınız. Bundan sonraki 55.000 km de aynı olumsuz şartlar ile karşılaşılması da mümkündür. Saygılarımızla. Bilgilerinize. Würth Türkiye Kalite Takımı

1 Yorum

Emre
Emre03 Eylül 2020 16:55
 

Geçmiş olsun hocam benim de başıma geldi nasıl bir süreç izlediniz mahkemeye verdiniz mi

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar'ı ziyaret amacınız nedir?

Benzer Şikayetler