27 Mart
#11768185

Wome Deluxe Hotel Engellilere Olanak Sağlamıyor!

22 Mart-26 Mart 2019 arası Wome Deluxe Hotel'de konakladık. Her şey çok güzel giderken son iki gün bir aile ile tanıştık otizimli çocukları var. 12 yaşında olan çocuklar annesi ile otelde kalıyor. (Otel konaklaması bir akrabalarının hediyesi) Ama odada hapis hayatı yaşıyorlar. Neden: çünkü otel havuz hakkı vermiyor. Annesi yanında bayan havuzu yaş nedeni ile yasak, annesiz erkek havuzuna yaş nedeni ile alınmıyor, kaldı ki anneleri olmadığı zaman ihtiyaçlarını nasıl anlatacaklar. Çözüm son derece basit. Ya havuz saatleri başlangıç öncesi ya da bitiş sonrası bir saatlik anneleri ile birlikte kullanım hakkı verilmesi veya kuvvetli bir oda tahsis edilmesi. Biz otelden salı günü ayrıldık ayrılış öncesi tesadüfen otel sorumlusu 4 yönetici ile (içlerinde genel müdür de vardı) bu meseleyi bir saate yakın konuştuk. Son derece ilgilendiler. Hemen not aldılar. Kesinlikle üç gün sonra ayrılacak aileye üç gün boyunca havuz kullanım hakkının net olarak sağlanması yönünde emir verdiler. Meselenin çözüldüğünü düşünerek gönül rahatlığıyla otelden ayrıldık ama tanıştığımız aileden de mutlaka bize geri dönüş yapmasını istedik.


Bugün aldığım habere göre dünkü verilen sözlere rağmen kullanım haklarının kendine verilmediğini öğrendik. Mesele otizimli ailenin en çok ihtiyacı olan herkese yapılan normal muamelenin kendilerine de yapılması ve psikolojik destek verilmesi gerekirken animasyon ekibinin, çocuk oyun alanı çalışanlarının tahkir eden dalga geçen hoş olmayan ifadeleri ve bu havuz meselesindeki verilen sözlerin yerine getirilmemesi neticesinde söz konusu Wome Deluxe Hotel'in kesinlikle engelli dostu olmadığı, bilakis engelli düşmanı bir otel olduğunu düşündüğüm için bu şikayeti yazdım. İlginç olan şu: söz konusu otel müslümanların, kendini müslüman olarak addedenlerin özellikle fazla paralar vererek tercih ettiği bir otel olması.

Abdullah Abdullah 6.064 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Abdullah27 Mart

    Wome Deluxe otel yetkilisi tarafından arandım. Maalesef çözüm üretmek yerine havuz işletmesinin taşeron firma tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Halbuki genel müdür y** g** yanımda bizzat verdiği emre göre otizimli çocuklara gerekli hassasiyet gösterilip mesele net bir şekilde çözülecekti. Ayrıca biz taşeron firmadan hizmet almıyoruz, wome Deluxe markasından hizmet alıyoruz. Ayıp taşeron firmaların değil markaların olur. Ayrıca söz konusu çocukların velisi konumunda olan hanımla ilgili de şahsi menfaat için özel havuz saati istediği dolayısıyla çocukları maşa olarak kullandığı yönünde şiddetle reddettiğim ithamlar ve gerekçeler öne sürdüler. Ayıp keşke kendilerinde saklı olsaydı. Uzatmadan markalarına leke sürmeden basit olan bir çözüm üretebilselerdi. 

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler