Wome Deluxe Hotel Covid-19'un Getirdiği Eksiklikler Ve Tasarruflar

Esra Esra15 Haziran 19:28

8-12 Haziran 2020 arası 4 gece 5.755 TL toplam tutar üzerinden eski müşteri olduğumuz için %5 indirimle konakladık. Otelin ilk açıldığı gündü giriş yaptığımız gün. 1. Eşim ve oğlum acayip sıkıldı. İlk gün 4, son gün 20 aile ancak vardı koca otelde. 2. Avsallar hayalet şehir gibi. Otelden çıkıp şöyle bir dolaşayım derseniz nadir açık bir işletmede olduğunuzu unutmayın. 3. Çoğu çalışan bizimle aynı gün otele giriş yapmış. Ya işleyiş hakkında bilgisizlerdi veya yol yorgunu. 4. İlk akşam yemeğimizden sonra hiçbir etkinlik yoktu. Çok sıkıldık. Sonraki akşamlar sadece amfi tiyatroda çocuk etkinliği vardı. Bitiminde aile sineması. Bayanlar için de eğlence. Başka bir şey yoktu. 

5. Her seneye göre daha serin bir ayda gittiğim halde sinek ve kertenkele aşırı vardı. Her sene yaptıkları ilaçlamayı bir kere bile yaptıklarını görmedim. Amfi tiyatroyu 2 gün kullanabildik. Sinekler her yerimizi ısırdı. Sonra gidemedik. 6. İlk akşamımız hariç her akşam bütün bahçenin elektriği kapatıldı. Ve bence bilinçli yapıldı. Çünkü bahçedeki koca wome yazısı yanıyordu. Gerisi komple kapalı. Çıkayım bir yürüyeyim deme şansınız yok. Zifiri karanlık. Ya tasarruf içindi veya ışığa gelen hayvanlar içindi. Sadece lobi ve teras açıktı. 7. Ankaralı bir aileyle tanıştık. 65-70 yaşlarındaki neneleri ışıkları kapattıkları için bahçede defalarca düşmüş. Kendisi yanımda otel çalışanına anlatırken şahit oldum. Biz de esnafız otelinizin eksikliklerini gidermeden niye açtınız dedi. Arıza yalanını bana yutturamazsınız diye fırçaladı. Haklıydı. 8. Korona nedeniyle ekstradan temizlik restoran kısmı haricinde yoktu. Otel her gittiğimizde ne kadar temizdi ise o kadar temizdi yine. Çok yadırgadım. En azından asansöre ekstra bir temizlik yapılıp müşteri bilgilendirilebilirdi. 

10. Otelin içindeki Armine mağazası çalışanları içinde olduğu halde bütün ısrarlarımıza rağmen açılmadı. Otele ait bir mağaza. 11. Sanırım ikinci günümüzün sabahı hepimiz sıra bekleyerek sabırla ve bizim için seçilen masada oturma mecburiyetindeyken, saçları uzun ve arkadan bağlı zayıf ve orta boylu bir adam havalı bakışlarla ve çalışanlara ben alırım diyerek kendi doldurmaya başladı yemeğini. Eşim aşırı tepki gösterince bir şeyler dedi ve gitti ama duyamadık. Çalışanlar onun müdür olduğunu ve özür dilediğini söyledi. Maskesi de yoktu. Uyardık. Devam eden günlerde hep maskeliydi ama bu olayın ertesi günü masamız bize sormadan değiştirilmiş. Zaten bize sormadan seçilmişti. Sığmadı devamı 2. Sayfada...

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Esra 15 Haziran 19:29

Devamı... Bahaneleri arka masadaki müşteri klimadan rahatsız olmuş ondanmış. Sabır dedim. Köşe masayı seçtim. Sonra bir müdür geldi. Garsona bizim eski masamıza geçmemizi söyledi. Sanırım önceki günden intikam alındı. Ve o dakika karar verdim Allah mecbur etmezse bir daha gitmeyeceğim o otele. Hakkaniyetli olmak için mükemmel yanlarını da yazdım ama bunları bilin. Çoğu işletmede karşılaştığımız sorun bu. Alt kademe harika. Bazı üst kademe havasında. 12. Erken açılan bir otele gittik. Verdiğimiz paranın, salgın nedeniyle o kadar saat yol çekişimizin, emeğimizin yarısına ancak değdi. Şu anda kalkıp tekrar gider miyim diye sorarsanız kesinlikle hayır. Koca tesisin Temmuz başına kadar işleri yoluna ancak girer. En iyi ihtimalle.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular