Wish'de  Kargo Ücreti

Özkan Özkan4 ay önce

Wish uygulaması üzerinden "gönderi ücreti" adı altında olan ücreti de ürünün fiyatı ile birlikte ödedikten sonra ürün kapıma kadar geldi ve kargo firması benden kargo ücreti istedi. Ben zaten ürünü sipariş ederken gönderi ücretini ödemişim. "Gönderi ücreti" daha önceki siparişlerimde kargo ücretini kapsıyordu. Ama Wish'ten aldığım cevaba göre 3 aydır Türkiye Cumhuriyeti gümrüğe sunma vergisi kesmeye başlamış şirketlerden. Madem böyle bir değişiklik oldu ürünlerin altına bunu belirtir insan. Ürün ücreti+gönderi ücreti+vergi al o zaman insanlardan da bunu bilerek sipariş verelim bizde.

3 ay önce ürünleri satın alırken kargo ücretini de kapsayan "Gönderi Ücreti" şimdi vergi diye kapsamıyor kargo ücretimizi! Böyle bir saçmalık olabilir mi. O zaman adı hala neden "gönderi ücreti" madem kapsamı değiştiyse. Lütfen acilen ürünümün ücret iadesi yapılsın. Ürünü kargo firmasından teslim almayacağım ve direk geri iade edeceğim. Madem reklamınızı yapıyorsunuz ürünü beğenmezseniz 30 gün içinde iade diye. Bende iade ediyorum! Bu saçmalığı da bir an önce düzeltin lütfen.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Özkan 4 ay önce

Gördüğünüz gibi "sadece nakliye ödeyin" diyorlar ama ödediğimiz nakliye ücretini vergiye sayıp tekrar ülkemizde kargo ücreti ödetiyorlar!

np_image1 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Otabek 3 ay önce  

    Bir şey sormak istiyorum size hangi kargo ile geldi bana 15 gün önce Çin'den kargonuz var yarın evde misiniz diye sordular hala gelen yok 100 kere aradım açmıyorlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler