07 Mayıs 2014
#2435737

Mikro Ödeme-3Pay Bilgim Dışında Mobil Ödeme Yapılmış

Vodafone hattımdan iznim bilgim haricinde 60 TL oasgames.com adresine 3Pay tarafından mobil ödeme yapıldığı bilgisini aldım. Kendileri Türk Ceza Kanunu m.158/1-f bendinde belirtilen Bilişim yanıltıcılığına zemin hazırlamakta ve yurt dışı siteye ödeme yapmışsınız bir şey yapamayız demektedir.Oldu bitti maşallah. Vodafone ve 3pay kesinlikle sorumluluk almıyor.

Zekeriya Zekeriya 1.129 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Zekeriya26 Mayıs 2015

    İlgili şikayetime istinaden zararı Vodafone karşıladı. Tekrardan hatırlatalım kimsenin telefonu cüzdanı değildir. Sizler yurt dışı firmaya ödeme yapıldı biz bilemeyiz diyorsunuz ama yurtdışı firmanın partneri siniz. Çok şaibeli çok.

  • Wirecard Temsilcisi07 Mayıs 2014

    Merhaba, ikullanıcımıza gsm numarasına ait işlem kontrolü yapılarak, email yolu ile aşağıdaki gibi ilgili bilgi ayrıca verilmiştir. 3pay|Mikro Ödeme A.Ş. internet üzerinden ya da farklı bir modelde, fiziksel ya da fiziksel olmayan ürünlerin online satışlarının gerçekleştirilmesi için firmalara ödeme alt yapısı sağlayan bir firmadır. Ürünlerimiz, Mobil Ödeme , Kredi Kartı ve Fiziksel Kartlardır. Mobil Ödeme Kredi Kartına alternatif bir ödeme seçeneğidir. Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem mobil ödeme işlemidir. Mobil ödeme, internet üzerinden ya da farklı bir modelde satın alınmak istenen bir ürün karşılığında, ilgili sayfaya gsm numarası yazılarak ya da direk olarak kısa kodlarımıza sms göndererek başlatılan ve akabinde gönderilen onay sms’ine yanıt verildiğinde tahsilat gerçekleştirilen bir işlemdir. Kullanıcıların bilgisi dışında işlem gerçekleştirilmesi mümkün değildir. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için işlem başlatılan gsm numarasına teyit için gönderilen onay sms'inin 5 dakika içerisinde ilgili gsm kullanıcı tarafından mutlaka yanıtlanması gerekmektedir. Aksi halde işlemler başarısız olmaktadır. Örnek Onay Sms'i: ..’dan .. TL karsiligi *** almak icin bu mesaji EVET yazip cevaplayiniz. Bu islem size ait degilse onay vermeyiniz. MH 212 996 55 55 Kullanıcı işlemi ilgili sayfada ödeme talebini, 3pay|Mikro Ödeme servisi üzerinden başlattığı için, Kısa kodumuz olan 7979’dan kullanıcıya bilgilendirme/onay sms’i gider. Siz kullanıcılarımızın işlem yapılan sayfalardaki bilgilerine erişme ya da bu konuda yardımcı olma yetkisine sahip değildir. Oyun ve içerik gibi fiziksel olmayan online işlemlerde hizmet geri alınamayacağı, ilgili sayfaya ve sisteme müdahale etmemiz mümkün olmadığı için mobil ödeme kurgumuzda işlemin iadesi ya da iptali yapılamamaktadır. Ancak abonelik gerçekleştirilmiş ise abonelikler kullanıcılar tarafından İptal yazıp 7979’ a gönderilerek iptal edilebilmektedir. Gsm numarası sahiplerinin kendileri dışındaki şahıslar tarafından hattının kullanılması hususunda gsm sahipleri sorumludur ve bunun engellenebilmesi tarafımızca mümkün değildir. Saygılarımızla, 3pay

Ziyaretçi Yorumları